Koukejte, jak se změnil herec Valenta od dob Jindry z Princezny ze mlejna?

Dvaačtyřicetiletý herec Radek Valenta, kterého známe především jako Jindru z pohádky Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna. Tato role z něj ze dne na den udělala hvězdu. Nyní se objevuje v oblíbeném seriálu Modrý kód na Primě jako pan Martinec po boku herečky Mariky Procházkové. Zeptali jsme se, jak se mu nová seriálová role natáčí.

667

Natáčení je příjemné vždy jen tak, jak jsou příjemní lidé na place. A musím říct, že to u Modrého kódu šlape v přátelské atmosféře, herci i štáb jsou v pohodě, aspoň tak to vnímám, i když je mi jasné, že u delšího seriálu se občas lidé pohádají, jako v každém manželství,“ sdělil nám herec.

MK_03_10_18_6312

Jak vzpomínáte na natáčení Princezny ze mlejna a mají vás lidé stále zafixovaného jako Jindru ze mlejna? Princezna ze mlejna a má role Jindry je něco jako tetování, které budu mít do smrti. Vzpomínám na to, jak mi bylo sedmnáct let, na krásné léto, na jižní Čechy. Teď je to pětadvacet let od natáčení, v létě jsme se se štábem a herci setkali v Písku a bylo to, jako bychom zítra zase měli točit, moc jsme se pobavili,“ dozvěděli jsme se dále.

MK_03_10_18_6334

Lidé mě poznávají většinou podle hlasu, trvalou už nenosím, naivní klučina už nejsem, ale písničku občas zazpívám, hlavně dětem těm, kteří to viděli jako děti,“ dodal závěrem herec, kterého vídáme například v pražském Divadle pod Palmovkou.

Sledujte seriál Modrý kód na Primě.

MK_03_10_18_6277 MK_03_10_18_6323 MK_03_10_18_6320

Foto: TV Prima, archiv České televize