Udo Weigelt – Mája a ohnivý lišáček

V létě vyšla v nakladatelství Portál tato dětská kniha, která mě zaujala na první pohled svými ilustracemi. Jsou nádherné a provází nás celým příběhem na každé straně. Jsou pro mě hezké, milé a skvěle doplňují děj. Mám ráda dětské knihy pro jejich fantazii. Vše je možné, i nový kamarád plyšáček, který mluví.

Mája je malá holka, která se s rodiči stěhuje do nového domu, ale nemůže najít svého plyšového králíčka na spaní. Je jí moc smutno. Náhle zaslechne šramot z krabice a vytáhne ze sklenice ohnivého lišáčka Káju, který na ni mluví. Máji se moc líbí a chce se s ním kamarádit. Ale Kája nechce. Přeci mu Mája s rodiči zabrala jeho domov, a to se nedělá. Mája si musí jeho přátelství získat a to je se jí časem taky podaří.

Příběh je určen pro děti od tří let. Je jednoduchý, na straně je málo textu s větším písmem na kvalitním papíře. Kniha má pevnou vazbu a je velká tak akorát, že se dobře drží při čtení. Já osobně nemám ráda velké formáty knih, protože mám pocit, že mě zavalily. S menší (klasickou) knihou se dobře manipuluje i dítěti a to je hlavní. Dítě si má zamilovat knihu i příběh a má získat lásku ke čtení. K tomu musí mít pěkné knihy a tato je jedna z nich. Chválím ilustrace, příběh i provedení.

 

Hodnocení: 80%

 

Foto: Nakladatelství Portál

 

https://obchod.portal.cz/detska-literatura/maja-a-ohnivy-lisacek/