Orlickoústecku vyšla nová kniha, která zachycuje krásy regionu z ptačí perspektivy

V těchto dnech vyšla nová kniha s leteckými fotografiemi Orlickoústecko z nebe z dílny zlínského CBS Nakladatelství. Kniha doplnila již tak početnou edici knih s leteckými fotografiemi Česko z nebe.

Knihou Orlickoústecko z nebe vám přinášíme netradiční pohledy na místa, tak jak je zná málokdo. Při tvorbě knihy jsem poznal, že okres Ústí nad Orlicí má vše, co by se v knize mělo objevit. Ať jsou to lyžařská centra, která se rozléhají v Orlických horách i po pohoří Kralického Sněžníku nebo Pastvinská přehrada lákající turisty k její návštěvě či města a obce, které svou architekturou a památkami zdobí celý region,“ říká jeden z autorů Stanislav Duplinský.

Orlickoústecko se vyznačuje velkou rozmanitostí krajiny, na své si přijdou milovníci strmých horských vrcholů, ale také ti, kdo mají rádi klidné procházky krásnou přírodní scenérií.

Výšková členitost Orlickoústecka je nejvýraznější v rámci celé České republiky.

Nejvýše položený vrchol Kralický Sněžník se vypíná v nadmořské výšce 1424 m a oproti tomu nejnižším místem je řečiště Loučné (248 m. n. m.) na západním okraji regionu.

Oblast zajímavá v každém ročním období, v zimě navštěvovaná milovníky lyžování a bíle stopy, v létě turisty a cyklisty. Na své si přijdou také obdivovatelé historických památek a dominant, nachází se zde zříceniny hradů Lanšperk, Litice a Žampach a také obdivovaný zámek Nové Hrady, který je právem přezdíván »Český Versailles«.

V létě osvěží návštěvníky voda v rozsáhlé vodní nádrži Pastviny, kterou překlenuje mohutný železobetonový most, jež je významnou technickou památkou.

Po celý rok je návštěvníkům k dispozici turisticky atraktivní areál Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem s populární a hojně navštěvovanou Stezkou v oblacích, avšak k dispozici jsou zde i další atrakce jako adrenalinový park, bobová dráha, Single trails.

Krásné, netradiční a originální pohledy si nyní vychutnáte listováním v knize, která je k dostání na stránkách nakladatelství, v informačních centrech i knihkupectvích.

Knihu si můžete prolistovat zde: https://bit.ly/2Majkuk

Foto: CBS nakladatelství


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353