Michael Kardos – Dřív než ji najde

Podle anotace jsem si myslela, že si přečtu velmi napínavý thriller, ze kterého mě bude mrazit a až do konce budu napnutá jako kšandy. To jsem se spletla, protože mrazící napětí v něm nebylo vůbec, za to jsem si přečetla poutavý román s detektivní zápletkou, a s velmi překvapivým koncem.

driv nez ji

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Melanie Denisonová, která žije se svým náhradním strýcem Waynem a tetou Kendrou v malém městečku v Západní Virginii. Když jí byly tři roky, její otec Ramsey zabil její matku Allie. Je stále na svobodě, uniká policii a ta ji před ním schovává v programu na ochranu svědků. Melanie dodržuje přísná pravidla a poslouchá své pěstouny, aby ji otec nenašel a neublížil jí. Jenže Melanie otěhotní a nechce, aby se její dítě narodilo do takové rodinné situace, a rozhodne se tátu najít sama na vlastní pěst.

Melanie poprvé opustí své městečko a nejen že hledá otce, ale objevuje i svět kolem sebe. Na této cestě ji čeká spousta překvapení s třaskavým až neuvěřitelným závěrem.

V příběhu se ve vyprávění střídá několik osob. Nejvíce času strávíme s Melánií, mezitím si vyslechneme osud Ramsey a na chvíli nám bude dělat společnost i Allie.

Když jsem si dala celý příběh dohromady, byla jsem v údivu z toho, jak to celé ve skutečnosti bylo.

Příběh se velmi dobře čte a dějově je to výborně promyšleno. Skvěle byly prokresleny hlavní postavy, kdy na mě nejvíce zapůsobil Ramsey. Moc se mi líbila, jak byla vytvořena jeho osobnost, která se přes těžké dětství dokázala změnit pod křídly lásky. Zní to romanticky, ale tu v knize nehledejte. Je to hlavně o hledání pravdy v jedné rodině, ve které se za nečekaných nešťastných událostí všechno zvrtlo.

Při čtení jsem si uvědomila, jak je důležité být se svým partnerem a co vše může změnit jedna situace, která nebyla vysvětlena. Melanie byla skvělá, protože nedělala ze sebe zbytečnou hrdinku a ve správný čas dokázala odkrýt své karty, aby se jí dostalo pomoci od policie.

Tento román dávám jako skvělý tip na dovolenkové čtivo pro ty, kteří hledají detektivní zápletku v normálním románu s nečekanými zvraty.

 

Foto: Nakladatelství Mysterypress

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353