Daruj knihu: Jsou zprávaři knihomolové?

V minulých dnech byla ukončena sbírka Daruj knihu. Sbírka Daruj knihu probíhala na základních školách Prahy 8 během celého října. Děti ze čtrnácti různých základních škol mohly darovat své škole knihy, které byly následně zařazeny do fondu školní knihovny.


Akci podpořili i moderátoři zpravodajství televize Prima Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel, kteří byli průvodci slavnostním podvečerem, kterým celá akce vyvrcholila. Vybralo se celkem na dva tisíce knih, které byly následně rozděleny do knihoven. Organizátoři akce tak můžou být spokojeni a rozhodně slibují, že se nejedná o jejich poslední aktivitu.

„Já jsem kluk z venkova, takže přiznávám, že po skončení vyučování mě spíš zajímalo kolo a lítání venku. Ale to neznamená, že nemám knížky rád. Naopak. Takže autoři této myšlenky se sbírkou mají rozhodně ode mne palec nahoru. A fandím jim i do budoucna,“ vyjadřuje svou podporu projektu Tomáš Hauptvogel. Terezie vzala na slavnostní zakončení i svou dceru Emu, která chodí do druhé třídy. „Já jsem strašně ráda, že můžu sbírku podpořit. Ke knihám mám velmi vřelý vztah a vedu k tomu i Emu. A vypadá to, že celkem s úspěchem. Takovýmto akcím se dá jen a jen fandit,“ uzavírá sympatická moderátorka.

Foto: TV Prima