Julie Caplinová – Pekárna v Brooklynu

Ve středu byl 1. máj – lásky čas, a tak jsem se vrhla na zamilovaný román. Trefila jsem se. Tento román si mě získal a já četla a četla dlouho do noci. Což mi už nedělá dobře, a tak jsem to dnes odpoledne dospávala. Stálo to za to. Kdybych ho měla vystihnout jedním slovem, tak je kouzelný.

pekárna v

Hlavní hrdinkou je Sophie, kterou zklame její přítel James. Zjistí, že jí ve spoustech věcí lhal, a tak se rozhodne utéct z Londýna do New Yorku. Dostala skvělou pracovní nabídku na půlroční pobyt s prací v redakci jako novinářka, která píše o jídle. Její odjezd je narychlo, a také je unavená, zklamaná a trochu v depresi, že tak moc Jamesovi věřila. Z toho všeho ji dostane útulný byt nad pekárnou, kterou vlastní její bytná Bella. Jsou si sympatické a stanou se z nich kamarádky. Sophie ji pomáhá s pečením a Bella ji odhání smutek svým přátelstvím a seznámí se s jejími kamarády, kteří ji vřele příjmou mezi sebe. Nejvíc si ji získá Bellin bratranec Todd, který je zároveň jejím kolegou. Todd je nejen hezký, ale i sympatický a vtipný. Dokáže v ní rozproudit jiskru, kdy chce objevovat svět kolem sebe a ne se před ním schovávat. Sophie ožije a uvědomuje si, jak moc byla hloupá ve vztahu s Jamesem. Jenomže Todd nestojí o vážný vztah.

Kniha je druhým dílem v sérii Romantické útěky. Díly na sebe nenavazují. Pouze se v nich sem tam mihne postava z předešlého dílu. Takže můžete jako já, klidně si přečíst hned druhý díl. Prostě to ničemu nevadí.

Je to klasický romantický příběh, který je napsán lehkou rukou a dobře se čte. Hlavní postavy mi byly sympatické. Nejvíce se povedl Todd. Je v něm hodně, co by si ženy u svých partnerů přály a k tomu umí rozesmát. Moc se mi líbily popisy jejich výletů po New Yorku, kdy Sophie byla turistka. Jasně, že bych se tam chtěla někdy podívat. Je to jiný svět a na chvíli do něj ve skutečnosti náhlednout by byla nádhera, tak jsem se koukla aspoň díky této knize. Také mě nadchlo povídání o jídle.

Je to milá, nepřeslazená a vtipná romance, která pozvedne náladu a pohladí romantické srdce. A to je někdy taky důležité. Moc důležité.

Hodnocení: 90%

Více infa: https://www.grada.cz/pekarna-v-brooklynu-10440/

Foto: Nakladatelství Grada


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353