Do říše pohádek s ptákem Blbounem

Myslíte, že už znáte všechny pohádky a nic vás nepřekvapí? Veselé vyprávění o příhodách Jeníčka a Mařenky, jejichž průvodcem se v pohádkovém lese stane pták Blboun nejapný, vás přesvědčí o opaku. Netradiční putování je plné nečekaných setkání a legračních zážitků. Titul S Blbounem do říše pohádek vyšel v nakladatelství Fragment včera 29. března 2012.


Oblíbené pohádkové příběhy o Karkulce, Sněhurce nebo Budulínkovi zná určitě každý z nás. Co když se ale hlavní hrdinové dostanou do kouzelného lesa náhodou a do cesty se jim přimotá neuvěřitelný průvodce, který žije už jen v pohádkách? S ptákem Blbounem nejapným se putování lesem stává cestou plnou dobrodružství a nečekaných setkání, při kterých se nikdo nudit nebude.
Spoluautorka knihy Renata Petříčková prozradila, kdy a jak vlastně vznikl nápad napsat veselé příhody, ve kterých bude Jeníčka a Mařenku provázet pták Blboun: „Poté, co jsme s Michalem Vaněčkem napsali dvě knížky příběhů z kutnohorského podzemí, napadlo nás, že bychom mohli změnit prostředí a vydat se do světa klasických pohádek. Jedna ze scén z knihy vznikla již v létě 2010, kdy jsem nemocnému synovi vyprávěla tak, že jsem netušila, jaká bude další věta. Najednou plul po obloze mrak a na něm seděl čert, který jakýmsi nedopatřením spadl přímo na zápraží perníkové báby. To ostatní jsme potom už s Michalem Vaněčkem promýšleli ve chvíli, kdy se tato scéna jaksi »implantovala« do děje.“
Za svou nejoblíbenější pohádku označuje spoluautorka Perníkovou chaloupku, ale dodává, že v knize si určitě zvýšenou pozornost zaslouží příběh Smolíčka: „Myslím, že se v Blbounovi povedla i neobvyklá zápletka u Smolíčka a jelena se zlatými parohy. Jeskyňky jsme postavili do úplně jiného světla a sama jsem se u toho nesmírně bavila.“
Výběr ilustrátora byl pro oba autory od počátku zřejmou volbou. „Ondřej Zahradníček byl jasným adeptem na ztvárnění Blbouna už od samého začátku. Skoro by se dalo říci, že jsme občas scény v pohádkách psali tak, aby to i pro jeho malířské umění bylo výzvou,“ dodává Renata Petříčková.

Anotace
Vydejte se s Jeníčkem a Mařenkou do kouzelného lesa plného pohádek. Na cestě plné dobrodružství a neuvěřitelných setkání je doprovází pták Blboun nejapný. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Není divu, protože žije už jen v pohádkové říši. Jeníčka a Mařenku provede nejznámějšími příběhy a zažijí opravdu legrační příhody. Společně potkají Karkulku, Sněhurku, Budulínka, čerta, vodníka a mnoho dalších bytostí.

165 x 240 mm, váz., 88 stran, cena 259,- Kč
Pro čtenáře od 6 let

Foto: Nakladatelství Fragment