Colleen Cambridge – Vražda v Mallowan Hall

Tak prý pro fanoušky Agathy Christie povinná četba! Dobrá. Už jen obálka zaujme a vzbudí úžas. Nádherně modrá, tajemná a taková klasická. Barevné listy knihy vzbuzují dojem, že nedržíte knížku, ale modrou krabičku s pokladem.

To jsem zprvu považovala na VELKOU VÝHODU knihy, ale ty další na sebe nedaly dlouho čekat. Skutečně se od autorky Colleen Cambridge dočkáte pokladu. Přesně takového, jaký slibuje obálka.

Jedinečné čtení v sobě kombinuje úžasnou svěžest a čtivost a přitom klasický, starobylý nádech dobrých detektivek starých časů.

Mrtvola v knihovně v domě Agathy Christie je motivem, který je sám o sobě zárukou dobrého příběhu. Roli tu dle anotace hraje ještě hospodyně, která má dobrá tušení.

Záhada, která se tu rozehrává je prostě lahůdková a už po prvních stranách knihy víte, že se neodtrhnete. Navíc tu je několik dalších výhod.

HLAVNÍ POSTAVY jsou vesměs sympatické, snadno uvěřitelné a s každou se dokáže čtenář docela dobře ztotožnit. Agatha Christie se svým manželem tu vystupuje, ale ne nijak výrazně. Je to pouze jejich dům a tak nějak tušíte její více či méně nevyřečenou přítomnost v celém příběhu, sem tam se tam i objeví. Ale hlavní postavy jsou zcela jiné, řekněme, že jejich počínání i celý příběh je milou a důstojnou vzpomínkou na královnu detektivek. Krásná atmosféra doslova okouzlí a přivodí čtenáři myšlenky, jak by asi tento román vypadal zfilmovaný!

ČTIVÝ PŘÍBĚH A ZÁPLETKA se navzájem prolínají. Jednou je pro vás pozornost poutající příběh a linie kriminálního příběhu, posléze byste se nejraději posadili za záda některé z postav a prožívali s ní všední den. Detaily ze života hostů a drobná uvedení doslova pod oponu příběhu jsou milým a štiplavým kořením.

Navíc je vše podbarveno vtipem, klasickým BRITSKÝM HUMOREM, který předpokládám, se bude linout všemi knihami této autorky.

Výtečné zpracování příběhu a ještě hezčí obálka.

 

Více infa: https://www.euromedia.cz/vrazda-v-mallowan-hall/kniha/15161/

 

Foto: Euromedia, autorka