Chris Cleave – Včelička

Neobyčejně silný příběh dvou zcela rozdílných žen, britské novinářky Sáry a domorodky Včeličky. S humorným nadhledem, a přece nekompromisně vypovídá o potížích a mravních dilematech, s nimiž se jeho hrdinky musí vypořádat v současném globalizovaném světě.


Dramatické události, jež provázejí první setkání těchto dvou žen, úspěšné londýnské novinářky Sáry a mladičké domorodky, na opuštěné nigerijské pláži, mají pro obě nedozírné následky. Sára kvůli nim ztratí manžela a Včelička ještě mnohem víc. Když se pak o dva roky později znovu setkají v Londýně, rozvine se mezi nimi překvapivé přátelství. Důležitou roli v něm hraje i dvouletý Sářin syn.

304 stran, cena 299,- Kč

O autorovi
Chris Cleave (1973) se narodil v Londýně, ale dětství strávil v Kamerunu. Vystudoval experimentální psychologii v Oxfordu a než se stal spisovatelem, vystřídal celou řadu pozoruhodných zaměstnání: byl barmanem, námořníkem, vyučoval námořní navigaci. V současné době píše sloupky pro britský list The Guardian. Jeho románová prvotina Žár z roku 2005 (česky 2006) se stala mezinárodním bestsellerem a byla zfilmována s Ewanem McGregorem a Michelle Williamsovou. Následovala Včelička (2011), která v Británii vyvolala literární i společenskou senzaci a prodalo se jí přes milion výtisků. V chystané filmové adaptaci by měla hrát Nicole Kidmanová. Zatím poslední román Zlato vyšel letos v létě.

Foto: Nakladatelství Plus