Adolf Wenig: Bohatýrské zvěsti

Celkem třiadvacet legend a pověstí, vztahujících se k erbům českých šlechtických rodů, jako byli Kinští, Kounicové, Počepičtí z Počepic, Bzencové a další, obsahuje poměrně útlá kniha Bohatýrské zvěsti, jež právě míří na pulty knihkupectví.


Jestlipak víte, proč vykletý rod Vršovců měl v erbu černé větve? Proč bojovní pánové Klenovští svůj znak ozdobili mouřenínskou princeznou? Proč se zdetínská šlechta pyšní symbolem uťaté ruky? A kde se ve vznešených erbech vzaly tak obyčejné věci jako mlýnské kolo, loďařský hák či hřeben? Nejen na tyto otázky najdeme odpověď v příbězích, které sesbíral spisovatel, pedagog, libretista a překladatel z francouzštiny Adolf Wenig (13. srpna 1874, Staňkov u Horšovského Týna – 19. března 1940, Praha), autor mnoha sbírek pověstí, jež postupně v reedici vydává nakladatelství Omega.
Kromě publikace Bohatýrské zvěsti najdeme v knihkupectvích i následujících pět titulů – Blaník, České pověsti: O Dívčí válce a jiné pověsti, Staré pověsti pražské, Čeští bohatýři, České pověsti: O Žižkově stole u Luže a jiné pověsti.

Počet stran: 104, cena: 149,- Kč

Více informací: www.knihydobrovsky.cz

Foto: Nakladatelství Omega