Národní divadlo moravskoslezské chystá 18 premiér!

Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě zahájilo prodej předplatného pro novou divadelní sezónu 2011/2012. Tváří kampaně propagující novou divadelní sezónu je člen činoherního souboru Národního divadla moravskoslezského Jiří Sedláček. Ten byl také show masterem programu, jenž divadlo u této příležitosti připravilo. Před Divadlem Jiřího Myrona totiž v první jarní den přesně dvacet minut před polednem zazněly hity z muzikálů Noc na Karlštejně a Pardon My English, sólisté baletu zde zatančili ukázku z Čajkovského Labutího jezera a nechyběly ani čtyři dámy, které se staly ozdobou Jiřího Sedláčka na vizuálech k již zmiňované kampani – Eva Dřízgová-Jirušová (opera), Pavlína Kafková (činohra), Martina Šnytová (opereta/muzikál) a Barbora Kaufmannová (balet). Divadelní sezóna 2011/2012 v ostravském Národním divadle moravskoslezské přinese světové i české premiéry.


„Kromě tradičních předplatitelských skupin, které nabízejí průřez soubory i žánry repertoáru divadla, nabízíme i speciální předplatné, jako jsou například předplatné premiérové, operetní a muzikálové, velké operní nebo činoherní. Připraveno je také studentské a rodinné předplatné a několik novinek, jako například rodinné pohádkové předplatné nebo seniorská nedělní řada,“ říká ředitel divadla Jiří Nekvasil, kterého jsme se také zeptali, jaké tituly divadlo pro diváky na sezónu 2011/2012 připravilo.
„Pro příští sezónu chystáme celkem osmnáct premiér. Najdete mezi nimi celou řadu titulů klasických či úplných novinek. Vedle v Ostravě populárních titulů, které se na repertoár vracejí již pravidelně, budou mít diváci možnost vidět díla, která ač často hraná na světových scénách, se na ostravská divadelní prkna vracejí po dlouhé době či se představí vůbec poprvé,“ říká Nekvasil a pokračuje dále: „Pokud bych měl za každý soubor akcentovat alespoň jednu inscenaci, tak by to za operu bylo koncertní provedení Janáčkovy Věci Makropulos s Evou Urbanovou v roli Emilie Marty a Dvořákovo vrcholné dílo Armida. To se na ostravské jeviště vrací po dvaceti letech a jeho uvedením chceme oslavit 170. výročí Dvořákova narození.


Za soubor činohry se těším na multimediální autorský muzikál Perfect Game z dílny hudebníků a performerů bratří Burianů, známých jako duo Republic of Two. Jsou držitelé ceny Anděl za Objev roku 2010 a mimo jiné také vnuci slavného E. F. Buriana a synové písničkáře Jana Buriana.
Pokud jde o baletní soubor, vaší pozornosti bych doporučil balet francouzského choreografa Philippa Talarda na hudbu známého skladatele filmové hudby Armanda Amara s názvem Padlí andělé. Tato inscenace se zvláště zaměřuje na problematiku sociálního vyloučení, a měly by se tak do ní zapojit právě i některé ze sociálně vyloučených skupin. Podobnou choreografii dělal Philippe Talard s vězni v Marseille a v Římě, kde se představení konala přímo ve věznicích.
Náš mladý muzikálový soubor pak připravuje mimo jiné hudební komedii Kluci a holky Franka Loessera, jednoho z nejlepších autorů americké hudební komedie 20. století, která získala pět prestižních ocenění Tony.“

Foto: Národní divadlo moravskoslezské / Vojtěch Bartek


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353