Jan Fišar dostane Křišťálovou růži! A cenu si odnese i Jiří Lábus!

V České republice nejvyšší ocenění za přednes poezie a prózy převezme jedna z hlavních opor činoherního souboru Národního divadla moravskoslezského na jubilejním 50. ročníku festivalu Poděbradské dny poezie, který proběhne od 18. do 22. dubna v areálu poděbradského zámku. Dalšími oceněnými na jediném česko-slovenském festivalu tohoto zaměření budou herec Jiří Lábus (Studio Ypsilon) a slovenská herečka Jana Oľhová (Slovenské národní divadlo).


Jan Fišar studoval na DAMU v Praze a jeho největší láskou je právě poezie a umělecký přednes. Výrazný herec má proto za sebou mnoho pořadů v pražské Viole, Lyře Pragensis, Společnosti bří Čapků, Památníku národního písemnictví, ale také v Bratislavě a v mnoha městech České republiky – v Ostravě v kavárně Daniel, Atlantiku, Librexu a především v ČRo Ostrava. Často spolupracuje s významnými divadelními festivaly. Na Poděbradských dnech poezie (dříve Neumannovy Poděbrady), které jsou nejvýznamnější a nejprestižnější soutěží v uměleckém přednesu, byl oceněn už třikrát.


V Národním divadle moravskoslezském můžete Jana Fišara vídat například v oblíbené inscenaci Moskva → Petušky (Tupec, Satan, Anděl, Bůh), v pohádce Sůl nad zlato, kde hraje krále anebo v nedávno uvedené ruské hře Ivanov (Pavel Lebeděv). Nebude chybět ani v muzikálu Balada pro banditu, který bude mít v Národním divadle moravskoslezském premiéru 14. června 2012.
A co ještě uvídíte na 50. ročníku festivalu Poděbradské dny poezie? V recitaci se utkají také mladí profesionálové, studenti hereckých škol a pozvaní laureáti amatérských soutěží. Budoucí herci přivezou školní představení a pohádky a chybět nebude ani legendární Jaromír Nohavica, který se na festival vrátí po třiadvaceti letech se speciálním recitálem. 50. Poděbradské dny poezie se konají pod osobní záštitou ministryně kultury České republiky Aleny Hanákové a ministra kultury Slovenské republiky Daniela Krajcera.

Foto: Národní divadlo moravskoslezské


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353