Vyzkoušejte si šeptání na dálku dvaceti metrů nebo prolnout svůj obličej s jiným

Provést kuličku složitým labyrintem, poznat rychlost své reakce nebo hlavolamy a kvízy nabídne známá putovní výstava libereckého IQ parku Hry a klamy. Ta se tentokrát přesune do zámeckých prostor ve Žďáru nad Sázavou. Zhruba šedesát interaktivních exponátů mohou návštěvníci zkusit od 23. února do 31. března.

Šeptat na dálku dvaceti metrů i prolnout svůj obličej s jiným si vyzkouší návštěvníci na zámku ve Žďáru nad Sázavou (1)

V muzeích a na výstavách se na nic nesahá. A tak to ve většině případů je. Hry a klamy mají ale jiné heslo, které je totožné s tím naším pro Muzeum nové generace, a to je: Sahat na exponáty přikázáno! Proto se nám nápad dostat k nám právě tuto výstavu líbil. Máme k sobě blízko. Interaktivita, zajímavosti, informace formou zábavné hry, osahání si všeho, co expozice nabízí…,“ vysvětluje výběr výstavy Lucie Herberová, marketingová ředitelka zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Šeptat na dálku dvaceti metrů i prolnout svůj obličej s jiným si vyzkouší návštěvníci na zámku ve Žďáru nad Sázavou (2)

J. A. Komenský by měl radost

Škola hrou – to bylo heslo slavného J. A. Komenského. Výstava Hry a klamy se tímto drží a učení je pro malé i velké návštěvníky jednou velkou zábavou. „Celý život nás obklopují přírodovědné a fyzikální jevy. Ne vždy je jednoduché je pochopit. Díky Hrám a klamům to jde samo. Návštěvníci se mohou těšit na experimenty se zvukem, skly, barevnými klamy nebo na obtiskování svých rukou, nohou nebo celého těla do speciálního rámu. Věková hranice není stanovená, pobaví a něco se naučí opravdu každý,“ říká Herberová, proč si ve Žďáru nad Sázavou vybrali právě Hry a klamy.

Šeptat na dálku dvaceti metrů i prolnout svůj obličej s jiným si vyzkouší návštěvníci na zámku ve Žďáru nad Sázavou (3)

Otevírací doba

23. 2. – 31. 3. 2018

9-17 h (úterý-neděle)

V pondělí je otevřeno pouze pro předem objednané skupiny (10 a více osob).

Foto: www.zamekzdar.cz