Víme, co má Peroutka společného s Pagáčovou, Čechovou, Nesvačilovou a Stašou

Jedenatřicetiletý Milan Peroutka se během posledního roku rozhodně nestačil nudit. Prodělal covid, skončil ze dne na den ve Snídani s Novou, natočil klip v Egyptě s účastnicí soutěže Love Island Gabrielou Gášpárovou, nazkoušel hlavní roli Ondřeje Macháčka v hitmuzikálu Láska nebeská v Divadle Broadway a především poslal do světa debutovou desku Žij a tancuj. Slavnostní křest se uskutečnil v Malostranské besedě.

„Songy jsme složili tak, aby fungovaly i na živých koncertech a publikum si u nich i trochu zaskákalo, ale zároveň je tu několik balad v čele s mou nejoblíbenější Druhej břeh, která patří všem těm, které jsme měli tolik rádi, ale dnes už je nosíme jen ve svých srdcích,“ sdělil zpěvák po křtu a koncertu.

Album pokřtili Patricie Pagáčová, Roman Staša, Denisa Nesvačilová a bývalá kolegyně ze Snídaně s Novou Nikol Čechová. Mezi hosty nechyběla Milanova kamarádka Anička Slováčková, se kterou zazpíval nový duet Tanči se mnou.

„Tuhle písničku jsem na desku nezařadil, protože mi v ní pořád něco chybělo. A byl to právě hlas Aničky,“ svěřil Milan a vysvětlil, proč křest proběhl právě v Malostranské besedě. „Volba prostoru Malostranské besedy byla celkem jasná, protože jsem tady hrával už jako malý kluk. Dobře si pamatuju, jak jsem zpoza opony pozoroval, jak se sál plní, a cítil srdce až v krku. A taky tu v šatně na plakátech visí ještě můj táta, tak je to takové symbolické,“ řekl dojatě a zavzpomínal na období, které strávil ve Snídani s Novou.

„Snídaně byla úžasná zkušenost, ale čím je ta zkušenost vzdálenější, tím větší je to pro mě sci-fi. Teď se mi celkem pravidelně podaří zaspat, a to vstávám o několik hodin později. Už mi v hlavě zůstává hlavně to hezké a je krásnej pocit, když za mnou lidi chodí, že jim ráno chybíme. Tak je vždycky zvu aspoň na večerní program, protože hraju momentálně hodně v divadle a koncertuju,“ dodal závěrem s tím, že písně z nového alba zazní na jarním klubovém turné, které chystá pro své fanoušky. V rámci turné Peroutka přiveze do měst i svůj »Perutě drink« a vlastní interiérovou vůni, kterou pro fanoušky připravuje jako vánoční překvapení.

Foto: Archiv Milana Peroutky

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353