Víme, co má Michal Kindl společného s Lucií Borhyovou

Michal Kindl prokázal svoji schopnost napsat solidní popovou melodickou písničku již na svém debutovém albu Barvy, které vyšlo v roce 2018. Od té doby ušel kus cesty, která ho dovedla k neobvyklé spolupráci s mezinárodně respektovaným operním tenorem Štefanem Margitou, pro kterého složil dvanáct šansonově laděných písní na album Na správné cestě, jež vyšlo loni a doprovází ho úspěšné koncertní provedení v rámci turné Intimity.

Své druhé sólové album nahrál Michal Kindl pod vedením zkušeného producenta Daniela Hádla a pojmenoval ho Loutka devátá. „Píseň Loutka devátá, která dala jméno celému albu, je vyprávěná pohledem někoho, kdo se na nás dívá shora. Věřím, že tam někde každý máme vepsaný svůj osud a svoje osudové číslo. Dá se také říct, že album uzavírá jednu moji životní etapu, za kterou bych rád prostřednictvím hudby svému Osudu poděkoval,“ uvedl Kindl.

Vydání alba předznamenal letní singl Holka z města, k němuž vznikl i videoklip s Lucií Borhyovou. „Holka z města je pozitivní letní píseň o naivním klukovi, co hledá svoji vyvolenou, a všechny její manýry by vyměnil za to, aby uměla vařit. První verze tohoto textu jsem začal psát už na základce. Tenkrát jsem rád jedl a u piana snil o jedné blondýně, co není z Londýna, ale z Prahy. Až postupem času mi došlo, že bych si měl jít raději zaběhat,“ směje se Michal Kindl.

Popově laděné album Loutka devátá, které obsahuje jedenáct autorských písní Michala Kindla, vydal Marecords na CD a v digitálních formátech a je v exkluzivní distribuci vydavatelství Supraphon.

 

Na klip s Lucií Borhyovou se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=6MDxOWOAPaI

 

MULTILINK: https://lnk.to/MichalKindlLoutkaDevataEM

 

Kdo je Michal Kindl?

Michal Kindl je skladatel, textař, klavírista a producent pocházející z Příbrami; jeho Agentura VM ART production se s úspěchem věnuje organizování divadelních představení a koncertů. Michal vydal v roce 2018 své debutové album Barvy. Na podzim téhož roku vystoupil jako host turné Davida Kollera a v roce 2019 si ho na svoje letní koncerty pozvala skupina Chinaski. V roce 2019 přijal pozvání Štefana Margity, aby s ním nazpíval duet Kulisy a vystoupil jako speciální host na jeho vánočním koncertním turné. V roce 2021 nahrál Štefan Margita album Na správné cestě, které obsahuje dvanáct autorských písní Michala Kindla, to doprovází úspěšné koncertní turné Intimity. Letos na jaře byl Michal hostem koncertů slovenského zpěváka Adama Ďurici. V červnu 2022 vychází pod názvem Loutka devátá jeho druhé sólové album, které předznamenal singl a klip Holka z města.

Více infa: www.michalkindl.cz

 

Foto: Supraphon / Jan Zátorský

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353