Snacha Karla Svobody se převtělila do Malé Zoe a zpívá!

Manželka syna Karka Svobody Petra, herečka a hudebnice Lucia Gažiová, alias Malá Zoe, v těchto dnech dokončuje debutové studiové album s názvem Na blond. Album bude obsahovat 15 skladeb, jejichž autorem je v drtivé většině sama Lucia Gažiová.


Na albu se však podíleli i autoři jako Petr Svoboda, Jakub Ursiny a Antonín Šturma. Album vznikalo v průběhu let 2010 až 2013 v nahrávacím studiu Elektrovox Jevany, které založil hudební skladatel Karel Svoboda.
Navazujíc na svou divadelní kariéru vychází Lucia zejména ze šansonu, nezapře ovšem ani fakt, že se při studiu v Norsku věnovala jazzovému zpěvu. Album hudebně nelpí v minulosti, kloubí se v něm různé žánry od jazzu a elektroniky až po hard-rockové prvky či jemnou baladu. K hudebním vzorům na které reaguje Malé Zoe patří Amy Winehouse nebo Nick Cave. Titulní skladbou, na kterou aktuálně vzniká i videoklip, je skladba Na blond. Skladba se s mírnou nadsázkou věnuje tématu dekadence hodnot v současné silně materialistické společnosti. Album vyjde 1. října 2013 a bude představeno veřejnosti na křtu 3. října v pražském klubu Jazz Dock.

Koncertní sestava se kterou diváci uvidí Malou Zoe živě:
Josef Cigánek – bicí
Antonín Šturma – kontrabas, baskytara
Daniel Wunsch – klavír
Ladislav Štefek – kytara

Podívejte se na klip Malé Zoe k písni Bebí:

Foto: www.malazoe.cz