Světový klavírní virtuóz a hledač talentů Eric Lemarquis zahraje v Praze

Praha očekává jednoho z nejlepších klavírních virtuózů světa. Už v pátek 9. prosince zahraje v pražském Atriu na Žižkově v Praze Eric Lemarquis. Muž, jehož jméno zná každý dobrý muzikant. Umělecký ředitel výjimečného festivalu Concerts aux chandelles de Kichompré ve Francii, kam se touží dostat většina začínajících českých i zahraničních umělců. Jeho vítězové se poté mohou ucházet o místa ve světových orchestrech.

eric-lemarquis-2
Eric Lemarquis přijede do Prahy zahrát poprvé a návštěvníci jeho koncertu si budou moci vyslechnout díla z pera mistrů Schuberta, Beethovena, Mozarta či Debussyho. Posluchači budou mít jedinečnou možnost osobně poznat umělce, který koncertuje již od svých třinácti let. Mimo svou koncertní činnost se věnuje vyhledávání talentů v řadách mladých nadaných hudebníků na Mezinárodní přehlídce smyčcových nástrojů Kichompré pro hudebníky mladší pětatřiceti let. Jeho zkušenost a cit pro talent už pomohly celé řadě hudebníků dostat se na výsluní světové hudební scény.
Eric Lemarquis není jen fenomenální klavírista. Téměř čtyřicet let je pedagogem, organizuje koncerty a soutěže a je uměleckým ředitelem festivalu Concerts aux chandelles de Kichompré. Eric Lemarquis začal před patnácti lety poprvé organizovat Mezinárodní přehlídku smyčcových nástrojů Kichompré  pro hudebníky mladší pětatřiceti let. „Tato přehlídka vzniká za podpory největších konzervatoří v Evropě a jiných kontinentů. Pravidelně se jí účastní hráči z Paříže, Saint-Petersbourgu, Moskvy, Jerevanu, Alžíru, Milána, Londýna a dalších metropolí a podporují jí i takové světové kapacity jako jsou profesoři Nikitin, Brussilovsky, Müller, Oistrakh, Shahovskaia a další,“ říká Miroslava Drakselová ze žižkovského Atria.

eric-lemarquis
„Jsem rád, že jsem mohl přijmout pozvání od producentky a dramaturgyně v jedné osobě, paní Mirky Drakselové ze žižkovského Atria a už se do Prahy moc těším,“ říká Eric Lemarquis, který už v Čechách navázal spolupráci s renomovanými osobnostmi naší hudební scény, které pozval do Francie na mezinárodní hudební festival. Jedná se například o smyčcový komorní orchestr Camerata Bohemica Praha. V rámci mezinárodní soutěže mladých talentů dal letos příležitost vystoupit studentce HAMU, vynikající violoncellistce Doře Hájkové, žákyni profesora Tomáše Strašila. Erica Lemarquise budete mít jedinou možnost vidět a slyšet 9. prosince od 19.30 hodin v Atriu na Žižkově.

Foto: www.seenmedia.cz