Táta na plný úvazek s dalšími příběhy

Péče o malé děti znamená plné pracovní nasazení a neustálou pozornost. Co se stane, když maminky přenechají děti i dům svým partnerům a vyrazí na dámskou jízdu k moři? Celou domácnost musí zvládnout tátové. A to leckdy opravdu není hračka! Aby tuto zkoušku zvládli muži se ctí, musejí se z nich stát tátové na plný úvazek. Jak to dopadne, uvidí diváci v dalším díle stejnojmenné show televize Prima již v pondělí 5. prosince ve 21.35 hodin.

u-vody_3
Nedaleko hlavního města žijí dvě sympatické rodiny. I když je každá z nich něčím specifická, jedno mají společné – dvě děti, o které je třeba se starat. I v jejich případě platí, že větší část péče o domácnost i děti leží na bedrech žen, tatínci se ale umí k odpovědnosti postavit stejně tak dobře.
Bývalý manažer reklamní agentury Igor Petrovics (47) a majitelka bio pekárny Antonie Kolingerová (30) jsou rozvedeni a své děti – Viliama Igora (5) a Viktorii (4) mají ve střídavé péči. V jejich starostlivosti se však střídají po dvou dnech, tatínek je celý týden sám ještě neměl. Igor po rozvodu bydlí v podnájmu v Českém Brodě a o svou domácnost se stará sám. Antonie žije u svých rodičů ve vesnici Bříství. Ještě v době trvání manželství si pořídili statek k rekonstrukci, na kterém Igor dnes pracuje.
David (23) a Klára (24) Kouklíkovi bydlí v Horních Počernicích. Původně neplánovali mít děti už při škole, ale dnes jsou za své dcery – Terezku (3) a Elizabeth (9 měsíců) rádi. David studuje fakultu tělovýchovy a sportu a jeho velkou vášní je kolo. Při studiu zvládá ještě práci fitness trenéra a opraváře kol. To vše, aby svou mladou rodinu zajistil. Doma tak moc často nebývá. Jeho manželka by si přála, aby si po dobu její nepřítomnosti našel svou cestu.

dscn4010
Oba tatínci vědí, že aby neposedné děti z bytu neudělaly kůlničku na dříví, je třeba vzít je ven. Igor si s dětmi vyjede na koních. Proč se to ale Vildovi nelíbí? David zas potřebuje každý den trénovat na kole. Dá se to zvládnout s dvěma dětmi? Jen vypravit se z domu mu trvá dvě hodiny. Už tak náročný den zkomplikuje navíc nečekaná nemoc. Jako by se na obou stranách děti domluvily – Vilda i Terezka mají shodně teplotu 38,8. Společný výlet obou rodin se tak zdá být v nedohlednu. Jak zvládnou tatínci domácí klidový režim dětí?
Podaří se Igorovi vzít děti ještě do skanzenu, kde jim chtěl ukázat vesnickou architekturu, kterou má rád? Bude v ZOO parku řádit jenom David? A stihne vyrobit kuchyňku pro Terezku, jak slíbil Kláře? Sledujte show Táta na plný úvazek již v pondělí 5. prosince ve 21.35 hodin na Primě.

frh_7290

Táta na plný úvazek
Dvě rodiny ze stejného kraje, dvě domácnosti s dětmi různého počtu a věku, dvě mámy, které rodinu na týden opustí. Z manželů jsou tak najednou tátové na plný úvazek. Mají na starost domácnost i děti. Jak se se situací vypořádají? S partnerkami se radit nemohou, vzájemnou kamarádskou pomoc ale jistě ocení. Zapojí také pověstný mužský přístup a hlavně humor. Řešení nakonec vždycky najdou a s dětmi si užijí hodně zábavy. I když manželky po návratu očekávají i uklizenou domácnost… A co na to děti? Nebude se jim stýskat po maminkách?

Foto: TV Prima