Michal Prokop je zlatý i platinový

Michal Prokop, který letos v květnu s kapelou Framus Five vydal po devíti letech vřele přijaté nové řadové album Mohlo by to bejt nebe…, svou novinku představil a pokřtil konečně také před pražským publikem. Stalo se tak v rámci tradičního Vánočního koncertu, který v úterý 21. prosince hostila pražská Lucerna. Během koncertu, jehož hosty byli frontman Olympicu Petra Janda a kapela Colorful People, bylo nové album kromě samotného křtu také oceněno Zlatou a Platinovou deskou Supraphonu za skvělé prodeje na 2LP, CD i prostřednictvím digitálních platforem.

Vystoupení, jemuž přímo ve Velkém sály Lucerny přihlíželo tisíc diváků a mnoho dalších online v rámci živého přenosu na webových stránkách https://www.michalprokop.online/, Michal Prokop věnoval vzpomínce na v pondělí 20. prosince zesnulého spoluhráče, kytaristu a osobnost domácí scény Luboše Andršta, který s Prokopem natočil nejen jako kytarista, ale i jako autor a aranžér od roku 1970 pět řadových alb, čtyři živáky a zčásti se podílel i na letošní albové novince.

„Luboš vždycky říkal, že jsme něco jako dva rockoví spolužáci. Byl mým služebně nejstarším spoluhráčem. Stačil ještě připravit aranže u dvou svých skladeb a u Ježkova Světa naruby, který je jakýmsi bonusem na albu, byl u natáčení základů. Pomohl také s aranží mojí skladby Má vlast, kde stihl natočit i akustické kytary v první sloce, ale pak už hrát nemohl,“ řekl člen Síně slávy Cen Anděl ke své poslední spolupráci s Andrštem v době vydání alba Mohlo by to bejt nebe….

Foto: Supraphon / Zdenek Hejduk

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353