Heidi to rozjede v rytmu dance country!

Taneční soubor Caramelka vás zve na představení Dance country! V pátek 20. prosince od 19.30 hodin v Městské knihovně v Praze 1. se představí pětatřicet tanečníků ze souboru Caramelka, hudebníci a speciální host v podobě Heidi Janků. „S tímto tanečním souborem spolupracuji už skoro patnáct let. V této době mě přemluvili vedoucí ke spolupráci. Vznikla písnička Když cowboy spí, která měla velký úspěch v televizní estrádě Čundr country show i díky tanečnímu zpracování,“ zavzpomínala zpěvačka Heidi Janků.


„Následovaly další nabídky na společná televizní vystoupení i vystoupení na různých akcích a vzniklo i celé CD s country laděnými písničkama. Z jedné takové akce je na youtube docela sledované video společného vystoupení, kde bylo pódium postavené na ledové ploše. Nebylo moc zajištěné a když jsem se roztančila, pódium se pode mnou rozjelo a já sebou hezky sekla! S Caramelkou zažívám i další úsměvné chvilky, hlavně když se podívám na některé tanečníky s kterými jsem před těma patnácti lety začínala – byli mi tak po pás, chodili většinou do první třídy a byly to moc milé děti. Dnes jsem jim po pás já, jsou to studenti středních škol, ale milí jsou pořád,“ usmívá se sympatická Heidi Janků.
Představení taneční souboru Caramelka Dance country! volně navazuje na velmi úspěšný projekt Let´s country z roku 2011. Tento program byl natolik zajímavý, že o něj projevil zájem i pořadatel švýcarského country festivalu v červenci 2012. Na projektu se podílela známá kapela Country Sisters, se kterou Caramelka pravidelně spolupracuje.


Letošní představení Dance country! je zaměřeno, jak již název napovídá, na nejrůznější styly country od tradičnějších až po moderní step – americký clogging. Program dále zpestří několik hudebních překvapení a zajímavý host – zpěvačka a moderátorka Heidi Janků, která se tentokrát představí i v roli tanečnice.

Caramelka
Sestava mladých tanečníků z Prahy, která s úspěchem vystupuje na pódiích evropských country festivalů, společenských a kulturních akcí, plesů, sportovních a charitativních akcí. Skupina má za sebou víc než sedm set vystoupení po celé Evropě.
V repertoáru Caramelky najdete širokou škálu tanečních stylů obecně zvaných »country tance«. Těžiště programu tvoří velmi efektní clogging (stepový taneční styl), dále tradiční i moderní country, kankán, country cheerleaders a irský step.
Taneční soubor Caramelka vznikl experimentálně v roce 2000 jako skupinka dětí. Pod vedením choreografky Jarmily Vašákové se propracoval během své existence na vysokou úroveň, srovnatelnou s předními americkými tanečními soubory. Mládí a nadšení tanečníků, vysoká technická úroveň a precizní choreografie dávají dohromady opravdu silný zážitek. V představení Dance country! uvidíte nejen starší »ostřílenou« část skupiny (vynikající tanečníky ve věku 16-20 let), ale i mladší, méně zkušené (ovšem neméně strhující a dech beroucí) tanečníky ve věku od osmi let.

Heidi
Heidi Janků je populární zpěvačka a moderátorka. Narodila se v muzikantské rodině a od první třídy navštěvovala lidovou školu umění. Mimo sólového zpěvu chodila i na sborový zpěv, klavír a pohybovou výchovu. Zpívala a tančila ve folklórním sboru. Po deseti letech zpěvu pouze klasického repertoáru v klasickém podání, se začala věnovat moderní muzice a zpívat s různými kapelami na zábavách. Zásadní obrat nastal, když vyhrála konkurz na zpěvačku, pořádaný tehdy populárním Pavlem Novákem. S jeho kapelou vycestovala do obou polovin Německa a tím zahájila svoji profesionální pěveckou dráhu. Po návratu se setkala s Ivo Pavlíkem, který přišel s myšlenkou kariéry sólové zpěvačky. Poznali se v roce 1982 a setkání bylo opravdu osudové. V roce 1982 vzniká kapela Supernova. S Ivo Pavlíkem pracuje a žije dodnes. Letos vydala CD nazvané Rarity.


S choreografkou Jarmilou Vašákovou spolupracuje Heidi od roku 2001. Z této spolupráce vzniklo šest tanečních choreografií, některé z nich můžete na jejích koncertech vidět doposud. Choreografie na písně Když kovboj spí, Hříbě, How do you do, Co to tam šupoce, Tátova bouda a Kankán byly prezentovány i v zábavných televizních programech. Poslední – Kankán – můžete shlédnout v Barrandovském silvestru, který odvysílá TV Barandov 31. prosince po 21 hodině a spoluúčinkují v něm i čtyři tanečnice ze souboru Caramelka.

Foto: Ivox, archiv Caramelka


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353