Legendární album kapely The Blue Effect Meditace v novém CD a LP balení

Jedna z nejzásadnějších nahrávek české rockové historie jako CD a LP reedice. Album české rockové skupiny Blue Effect v její první formaci (Vladimír Mišík, Radim Hladík, Jiří Kozel a Vlado Čech a další hosté) vyšlo u Supraphonu v roce 1970. Je to první deska kapely, která se zapsala souvislou řadou alb do historie české rockové hudby.

SU63792
Meditace z roku 1970 vychází v době uvedení kytaristy Radima Hladíka – bohužel in memoriam – do Síně slávy Rádia Beat. Právě on se postupně stal synonymem pro Blue Effect, ač kapelou do roku 2016 prošla řada excelentních zpěváků a instrumentalistů.
Novému vydání alba se dostalo aktuálního remasteringu z pásů pro CD a vinyl. V bookletu, přinášejícím také fotografie, vybrané písňové texty a dokumenty, jsou zaznamenány okolnosti vzniku skupiny i jejího dlouhohrajícího debutu. Obal LP je rekonstruován původním autorem Alanem Pajerem do kdysi plánované rozkládací a zčásti odlišné podoby. Album současně vychází i na LP – vinyl má váhu 180 gramů.
CD obsahuje sedm bonusů (Sen není věčný; I Like The World /Sun Is So Bright/; Blue Taxi; Snakes; Slunečný hrob; I´ve Got My Mojo Working; White Star).
Album The Blue Effect Meditace na CD a LP vychází 26. května 2017.

Tracklist:
PAMĚŤ LÁSKY
BLUE EFFECT STREET
FÉNIX
STROJ NA NIC
SLUNEČNÝ HROB (INSTR.)
LITTLE GIRL
DESERTED ALLEY
BLUES ABOUT STONE
RAINY DAY
WHERE IS MY STAR

Na CD navíc:
SEN NENÍ VĚČNÝ
I LIKE THE WORLD (SUN IS SO BRIGHT)
BLUE TAXI
SNAKES
SLUNEČNÝ HROB
I´VE GOT MY MOJO
WORKING
WHITE STAR

Foto: Supraphon