Eva Pilarová: Felix Slováček je pracovitý, vtipný a úspěšný

Muzikant a dirigent Felix Slováček oslaví ve čtvrtek 23. května 70. narozeniny. Den před tím je oslaví se spoustou svých pěveckých kolegů velkolepým koncertem pod názvem Felix 70 v pražské Lucerně. Na koncertě, který se uskuteční 22. května 2013 v legendárním velkém sále pražské Lucerny mimo jiných zazpívají například Karel Gott, Hana Zagorová, Petra Janů, Eva Pilarová, Josef Laufer, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, nebo Monika Absolonová. A právě Evě Pilarové jsme položili několik otázek na téma Felix Slováček.

Co se vám vybaví jako první, když slyšíte jméno Felix Slováček?
Výborný muzikant.

Vzpomenete si na vaše první setkání s ním?
Pamatuji si ho ještě jako řadového hudebníka v orchestru Karla Vlacha – to už je dávno!

Felix je muzikant, skladatel i dirigent – co z toho mu jde podle vás nejlépe?
Dokázal vše úžasně skloubit.

Jaký je podle vás Felix jako člověk?
Pracovitý, vtipný, úspěšný.

Jak se vám s ním spolupracovalo?
Neznám nikoho, kdo by mohl říci, že se mu s Felixem špatně spolupracovalo. A pokud přesto, pak v tom nelze hledat nic jiného, než závist.

Proč jste se rozhodla vystoupit na benefičním koncertu k jeho 70. narozeninám?
Protože si ho vážím.

A co mu k sedmdesátce popřejete?
Zdraví, vitalitu a spoustu hudby.

Kdo je Pilarová Eva?
Brněnská rodačka začínala v roce 1960 v pražském divadle Semafor, v dalších letech byla členkou divadla Rokoko a Hudebního divadla Karlín. Od roku 1966 je na volné noze, má svoji kapelu, je držitelkou 3 Zlatých slavíků, Zlaté medaile v oboru jazzového zpěvu z Helsink (1962), v roce 1967 vyhrála Zlatou Bratislavskou Lýru, Zlatý klíč Intervize a Grand Prix de Disque v Sopotech. Má Platinovou desku Supraphonu (1993), Platinovou desku Tommü records (2004), v roce 1998 obdržela cenu Masarykovy akademie, hrála v několika filmech (Zločin v šantánu, Dobře placená procházka, Magnetické vlny léčí, Letos v září, Lov na mamuta atd). V roce 2006 byla označena královnou Open Air festivalu v Trutnově (rockový festival), V roce 2007 vystoupila se svojí kapelou v prestižním Rockfeller Centr v New Yorku, v Egyptě v Cairo Opera House, v roce 2008 zpívala po dvaadvaceti letech moskevskému publiku v Domě umělců, což si zopakovala i v tomto roce . Má za sebou řadu výstav svých »fotoobrázků«, kromě českých měst také ve Vídni a v Moskvě. Letos zpívala a vystavovala na Ukrajině v Doněcku. Při příležitosti koncertu Noci s hvězdami na hradě Houska vystavovala také »upravené« portréty kolegů a kolegyň a čeká, kolik z toho bude žalob…
Více infa: www.evapilarova.cz

Felix 70 – 22. května 2013, pražská Lucerna
Všichni účinkující vystupují za symbolickou jednu korunu. Na koncertě zazní největší hity sólových interpretů, ale i premiérová dueta v exkluzivních aranžích vytvořených pouze pro tento Galavečer. Celý program bude doprovázet sedmnáctičlenný Big band Felixe Slováčka. Každý z hvězdných hostů připojí ke svému vystoupení i osobní gratulaci. Tento koncert je koncipován i díky sociálnímu cítění Felixe Slováčka a jeho hostů zároveň jako benefiční, neboť 70 korun z každé prodané vstupenky bude v den tohoto koncertu předán nadačnímu fondu Dar sluchu – podpora center kochleárních implantací v ČR a individuální podpora neslyšících dětí, dospělých i seniorů s kochleárním implantátem. Vstupenky v rozmezí 290,- Kč až 1490,- Kč už je možné zakoupit v obvyklých předprodejích. Tento narozeninově – benefiční koncert bude natáčet Česká televize a bude odvysílán do půlky června letošního roku.

Foto: www.martinproduction.eu