Hana Vagnerová: Když jsem trpěla anorexií, zhubla jsem na 37 kilo

Moderátor Jan Kraus začal hovor s Hanou Vagnerovou ve své televizní show konstatováním, že svého času zápasila s anorexií, a dotázal se, jestli se to dá někde chytnout nebo spíše vypěstovat. „To se vypěstuje. Jedla jsem jedno rajče denně, zhubla jsem na sedmatřicet kilo. To jsem byla v ohrožení života,“ prozradila krásná herečka. A popsala, že v době, kdy trpěla anorexií, studovala gymnázium a přemýšlela o tom, že by studovala »matfyz«. „Pak jsem ale šla na DAMU,“ vysvětlila. Jan Kraus ovšem podotkl, že dnes je již etablovaná herečka. „Nepleťte se, nedávno za mnou přišel novinář a ptal se, čím se živím.“ Jan Kraus konstatoval, že tím se nemá nechat rozhodit a že to není její problém, ale problém českých novinářů.


Hana prozradila, že během natáčení seriálu se s ní rozešel přítel, protože často nebyla doma. „Buďte za to ráda,“ ujistil ji moderátor. Hana se svěřila, že někdy je práce, jindy ne. „Vy si ale jako skoro matfyzačka umíte udělat rozpočet, abyste vyšla s penězi, ne?“ vyptával se moderátor. A populární Hana mu hned popsala, za co utrácí peníze: „Dělám si výlety na Slovensko, kam vyrážím za přítelem,“ vysvětlila. „Ale chodím často i s přáteli na víno, a to se peníze také kutálejí,“ dodala. A rovněž popsala, že hodně utrácí za náušnice, které má ráda.
Jana Krause zajímalo, jak je na tom Hana s počítačem a facebookem. „Facebook využívám,“ přiznala Hana. „Vždyť vy na tom facebooku nic nemáte, to máte úplně holý,“ divil se moderátor a prohlížel si její facebookovou stránku. „Já myslel, že jako matematička to rozjedete, že to bude aktivní… A v rámci práce někdy matematiku využijete? Kolik je 12 x 12?“ vyptával se moderátor. „To je dobrý, s tím by musela polovina hereček do zákulisí,“ pochválil ji za správný výsledek.


Jana Krause nakonec zajímalo, co Hana Vagnerová jako bývalá anorektička jí. „V restauraci si dám většinou salát. Nebo rizoto… Ale může tam být občas kuře. Ale vepřo-knedlo-zelo jsem neměla třeba od čtrnácti let,“ svěřila. „To nemáte tušení, jakým vývojem vepřo-knedlo-zelo za ta léta prošlo. Všechno je jiný. Občas si ho dám, ale pak už ten den musím mít volno,“ upřesnil moderátor. „Já ho tedy někdy zkusím,“ připustila nakonec Hana. „A třeba steak jsem asi neměla ještě nikdy,“ překvapila moderátora Hana. Probrali spolu, že Hana chystá novou divadelní roli ve hře Smrt a dívka. „Vy hrajete, co?“ rýpl si moderátor. A nakonec Hanu »podrobil zkoušce« její fotografické paměti, kterou se mu chvíli předtím pochlubila.
Do osmnáctého dílu Show Jana Krause přijali pozvání: herečka Hana Vagnerová, gynekolog Zlatko Pastor a lektorka čínštiny Fengman Song. Jan Kraus si Hanu Vagnerovou vyzkoušel z počtů a zeptal se jí, jak se dá »přijít« k anorexii. Se Zlatko Pastorem se přes ženskou sexualitu dostali i k tématům, která jsou zajímavá pro spoustu mužů. A na závěr se Jan Kraus dozvěděl, jak může zapůsobit na ženy v Číně. Premiéru osmnáctého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 30. prosince ve 22.10 hodin na Primě.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková