Jan Kraus dostal lekci čínštiny

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show Číňanku Fengman Song, která žije v Česku od roku 1991, kdy sem přijela náhodou za sestrou. Přestože tehdy česky neuměla, živí se dnes jako učitelka čínštiny. Jana Krause zajímalo, jakou taktiku by měl uplatnit, kdyby chtěl v Číně navázat kontakt s dámou. „Já bych chtěl říct: Jsem Honza z Prahy. Jak bych to řekl čínsky?“ zajímal se moderátor. A paní učitelka mu dala malou lekci čínštiny.


„Já chci se svojí show k vám do Číny, tam by se lidi umlátili smíchy,“ narážel na to, že se paní Fengman rozesmála nad jeho výslovností. Zajímal se o to, jaké jsou rozdíly v rámci Číny. „Já pocházím ze severu a tam jsou zvyky podobné těm evropským. Na jihu jsou lidé tradičnější,“ vysvětlila. Jan Kraus se vyptával, jestli paní Fengman vaří čínská jídla. „Vařím, ale jen proto, abych nezemřela hlady,“ pobavila diváky. „Manžel mluví čínsky? Víc než já?“ vyptával se moderátor. „Trochu víc. Umí říct město Praha na rozdíl od vás,“ bavila se paní Fengman.
Moderátora Krause rovněž zajímalo, jaký dojem z Česka mají ostatní Číňané. „Tady nemám čínské přátele a ti z Číny toho o Česku moc nevědí… Když jsem mamince oznámila, že pojedu do Čech, tak mi maminka řekla, co tady budu dělat, když nejím maso ani máslo, a že tu umřu. Ale nakonec jsem si tady zvykla a jsem spokojená,“ ujistila ho nakonec paní Fengman.


Do osmnáctého dílu Show Jana Krause přijali pozvání: herečka Hana Vagnerová, gynekolog Zlatko Pastor a lektorka čínštiny Fengman Song. Jan Kraus si Hanu Vagnerovou vyzkoušel z počtů a zeptal se jí, jak se dá »přijít« k anorexii. Se Zlatko Pastorem se přes ženskou sexualitu dostali i k tématům, která jsou zajímavá pro spoustu mužů. A na závěr se Jan Kraus dozvěděl, jak může zapůsobit na ženy v Číně. Premiéru osmnáctého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 30. prosince 2011 ve 22.10 hodin na Primě.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková