Zlatá Radůza vystoupí v pražském Paláci Akropolis

Koncert písničkářky Radůzy s kapelou, který se uskuteční v úterý 27. května od 19.30 hodin ve velkém sále pražského Paláce Akropolis, dostane punc jedinečnosti, neb zde písničkářka převezme Zlatou desku za své nejnovější album, jež vydala teprve před deseti týdny u svého vydavatelství Radůza Records.


Nová autorská kolekce písničkářky Radůzy přinesla dvanáct skladeb, vyprávějících o pouti od síly ke slabosti, od počátku ke konci. Album Gaia je první, které Radůza napsala skutečně pro kapelu. Josef Štěpánek (kytara), David Landštof (bicí) a Jan Cidlinský (baskytara) tvoří s písničkářkou pevně propojený celek a nejsou již jen doprovodným tělesem. Organicky se zapojili do všech skladeb a dali vyniknout originálnímu projevu písničkářky. Hudební recenzenti přijali album velice příznivě a označili je za jedno z nejzajímavějších alb letošního jara či za prubířský kámen Radůziny diskografie.


Pražský koncert je zároveň jedním z posledních před koncertní přestávkou, kdy se Radůza bude věnovat především komponování hudby pro film Tenkrát v ráji, který vypráví o horolezci Josefu Smitkovi, jenž na sklonku 2. světové války skončil v koncentračním táboře.
Album Gaia vstoupilo ihned po vydání na 1. příčku hitparády nejprodávanějších CD, kterou sestavuje IFPI-ČR. V Top50 se drží již deset týdnů na předních pozicích – aktuálně je na 6. místě.

Foto: Supraphon