Tři unikátní vinyly ze Supraphonu

Vydavatelství Supraphon letos na podzim potěšilo diskofily, kteří si užívají novou éru vinylových desek. Koncem října vyšly z diskografie v současnosti mezinárodně nejoceňovanějšího komorního souboru Pavel Haas Quartet hned dva tituly: Kvintety a Smyčcové kvartety Antonína Dvořáka, které zdobí Gramophone Award, nejprestižnější světové ocenění v oblasti klasické hudby.

73e0e77e

Další hudební lahůdkou na vinylu je legendární nahrávka Smetanovy Mé vlasti, kterou nahrál v roce 1990 Rafael Kubelík s Českou filharmonií. Triumf pravdy a naděje; i tak by se dal pojmenovat onen výjimečný okamžik, který zažil orchestr a publikum (včetně prezidenta Václava Havla) ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu v Praze onoho večera 12. května 1990. Moment radosti z návratu a ze svobody si mohou díky supraphonskému nahrávacímu týmu stále připomínat tisíce posluchačů, kteří propadli kouzlu legendární nahrávky – a teď i oddaní příznivci vinylu.

81rJeJjaeqL._SL1200_

Nahrávky dostaly veškerou péči po stránce zvukové kvality (DMM, 180 g virgin vinyl), ale i po stránce vybavení a balení gramofonových desek.

Multilink, Má vlast: https://lnk.to/BedrichSmetanaMyCountry

Multilink, Pavel Haas Quartet: https://pavelhaasquartet.lnk.to/DvorakQuintets

Multilink, Pavel Haas Quartet: https://pavelhaasquartet.lnk.to/DvorakStringQuartetsG106F96Cj

98f41217

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353