Slovenská zpěvačka Kristína představuje disco-folk styl na singlu Jablčko

Slovenská zpěvačka Kristína představuje nový singl a videoklip Jablčko. Skladba je oblečené do tanečního rytmu a zároveň jsou do ni vsunuty prvky lidové hudby – harmonika a cimbál. Z toho vzniká takzvaný disco-folk styl v ryze slovenském provedení.


Skladba Jablčko předznamenává vydání jejího třetího studiového alba. Zpěvačka v ní zve každého do ráje, aby si zatančil s uměleckým souborem SĽUK. „Písnička Jabĺčko je o lásce. Je to večné téma, které se dotýká jak můžů, tak žen. Jablko jsme v tomto případě korunovali na symbol lásky, protože láska, stejně jako jablko, i když na první pohled působí sladce, má často trpkou a nedozrálou chuť,“ říká s úsměvem na rtech zpěvačka Kristína, která je v Čechách známá svými skladbami Horehronie, Pri oltári nebo V sieti ta mam.
Ve videoklipu je Kristíniným imaginárním Adamem profesionální tanečník David Schimmer, který ji tanečním krokem a s úsměvem provází rajsou zahradou a jejími zákoutími. Ve videoklipu se kromě Schimmera objavuje i taneční soubor SĽUK, se kterkým Kristína spolupracovala již na skladbě Horehronie. „David i celý soubor SĽUK byli perfektní. Bylo vidět, že jsou to profesionálové, na které se můžu spolehnout. Velmi jsem si s nimi rozuměla. Byl to pro mě opět zážitek, u kterého jsme se hodně nasmáli,“ neskrývala radost Kristína.


Režie se ujali Kristínini dvorní spolupracovníci Mayo Hurajt a Ondrej Štelbaský, príprava videoklipu ve studiích HomeMedia Production trvala čtyři měsíce. „Kristína nám donesla semienko z jabloně. My jsme ho zasadili a každý den jsme mu věnovali patřičnou pozornost. Zalévali jsme ho, přesazovali a hledali jsme to nejúrodnější prostředí,“ popisuje spolupráci režisér Hurajt. „A při tom, jak Jablčko rostlo, jsme se snažili spojit dva světy – jeden animovaný a jeden hraný, což nám zabralo nejvíc času, ale o to víc jsme s konečným výsledkem spokojení,“ dodal. Autory skladby jsou textař a básník Kamil Peteraj a hudební skladatel a producent Martin Kavulič. Skladbu oblékli do tanečního rytmu a zároveň do ní vsunuli prvky lidové hudby – harmoniku a cimbál.

Podívejte se na klip Kristíny k jejímu novému singlu Jablčko:

Foto: Propaganda House / www.kristinamusic.sk


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353