Skupiny Portless a Wait to už brzy rozjedou v Lucerně!

V úterý 29. listopadu 2016 se v pražském Lucerna Music Baru uskuteční koncert skupiny Portless. V roli předkapely se představí skupina Wait, která během svého vystoupení pokřtí již druhé cédéčko. Mezi kmotry by se měli objevit zpěvák Michal Hrůza a moderátor Tomáš Kraus.

20160916_103452
Kapela Portless vznikla v roce 2012 po rozpadu skupiny Support Lesbiens. Její lídr Kryštof Michal a další tři členové se rozhodli pokračovat dál bez kytaristy, a to pod novým názvem. Během krátké chvíle si Portless získali „zpět“ svou posluchačskou základnu, a tak si od roku 2013 zahráli na většině významných letních festivalů, samozřejmě odehráli i řadu vlastních koncertů. Muzikanti úzce spolupracují s organizací UNICEF, které bylo věnováno i turné v roce 2014. Na sklonku téhož roku měl premiéru film Hodinový manžel, ke kterému kapela nahrála ústřední píseň.

portless-1
Skupina Wait vznikla v roce 2008 v Hradci Králové. Založil ji baskytarista a autor většiny skladeb Ivan Kučera a v současnosti ji kromě něj tvoří zpěvačka Martina Panchártková, bubeník Jaroslav Samek alias Mr. Piggs a kytarista Pavel Herynk. Poslední dva roky Wait jezdili jako speciální host se skupinou Škwor, s níž v pražském Foru Karlín pokřtili svou první desku Wait For Me. Kmotry se stali kytarista Daniel Krob a zpěvák Jan Toužimský. Letošní léto bylo pro skupinu Wait ve znamení většiny českých a slovenských festivalů a motosrazů. ZDE je ukázka z jejich loňské tvorby s bývalou zpěvačkou.

wait
Více se o obou kapelách můžete dozvědět na jejich webových stránkách – www.portless.cz a www.waitband.cz, každopádně si je přijďte 29. listopadu 2016 ve 21 hodin poslechnout do Lucerna Music Baru.

Foto: Archiv Portless a Wait


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353