Mirka Miškechová vydala druhé studiové album My name is Mirka not Miška

Mirka Miškechová v závěru minulého týdne vydala své druhé studiové album. Nazvala ho My name is Mirka not Miška. Album obsahuje deset skladeb, krom jedné výjimky výhradně z pera samotné zpěvačky. Na rozdíl od názvu alba jsou všechny písně zpívané ve slovenštině a jedna česky.

cbarvaIMG_3452

Toto CD je pro mě velice důležité, protože jsem si celé nahrávaní a vydání alba řídila sama. V posledním období jsem často řešila otázku »kdo jsem a kým chci být«. I když jsem se několikrát ztratila, našla jsem sama sebe. Proto se Vám už mohu představit. Teď vím, že My name is Mirka not Miška,“ říká Mirka Miškechová k přípravám alba.

mirka_miskechova_BROUCEK

Před třemi týdny Mirka avizovala vydání tohoto alba klipem k singlu Brouček. To je jediná skladba, kterou sama nenapsala. Hudbu stvořil producent alba Armin Effenberger a textem ji doplnil Pepa Holan. A ještě jednou věcí je tato skladba na albu výjimečná a to tím, že ji Mirka zpívá česky.

IMG_3324

Podívejte se na klip k singlu Brouče zde:

https://www.youtube.com/watch?v=m4iiXNLEAtg&feature=em-share_video_user

Na natáčení alba se podíleli i zajímaví hosté. Na kytaru a ukulele Mirku doprovodil Vojtěch Jindra, na trumpetu Miroslav Hloucal a na saxofon Radek Kašpar. Album se nahrávalo, míchalo a masterovalo ve studiu ChicSound pod dohledem Armina Effenbergera a Aleše Hyvnara.

IMG_3152

Tracklist:

1. Kam ma cesty povedú? (Mirka Miškechová)

2. Lodičky (Mirka Miškechová)

3. On ani nevie (Mirka Miškechová)

4. Chrobák v hlave (Mirka Miškechová)

5. Bruček (Armin Effenberger / Pepa Holan)

6. 18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam (Mirka Miškechová)

7. Nejako sa nemáme (Mirka Miškechová)

8. Pani dôležitá (Mirka Miškechová)

9. Veronika (Mirka Miškechová)

10. To dievča smeje sa (Mirka Miškechová)

Kdo je Mirka Miškechová?

Mirka Miškechová je slovenská písničkářka a autorka, která má na svém kontě studiové album z roku 2014 s názvem Schizofrenik optimista, je držitelkou ocenění Zlatá autorská porta z roku 2012. Do širšího povědomí se dostala spoluautorstvím skladby Cudzinka v tvojej zemi Xindla X.

cbIMG_3484

Foto: Petr Kurečka