Film Přání Ježíškovi vychází jako soundtrack s hudbu od Jamese Harriese

Film letošních Vánoc Přání Ježíškovi vychází jako soundtrack. Hudbu k filmu složil James Harries. Romantický vánoční film trhá i přes nepřízeň pandemie žebříčky sledovanosti.

V obyčejném lidském příběhu dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci… Ve filmu Přání Ježíškovi se představuje například Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Elizaveta Maximová, Anna Polívková, Petr Vaněk, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Hana Vagnerová a další. Celým snímkem zní autorská hudba oblíbeného britského hudebníka Jamese Harriese. Soundtrack, který digitálně vychází na labelu Tranzistor, obsahuje nejen jeho největší hity, ale i tematicky vánoční písně. Zazní tu česko-britská koleda, vánoční rock’n’roll, swingovka i dětský sbor. A samozřejmě nechybí ani zvuk rolniček.

„Potěšilo mě, když jsem byl požádán, abych pro tenhle film složil hudbu. Po roce, jaký jsme všichni prožili, to byla docela úleva. Zdálo se mi trochu bizarní psát vánoční hudbu v letním horku, ale nakonec jsem si to vážně užil. Cítil jsem, že to ke konci potřebuje českou vánoční koledu, tak jsem se odhodlal do toho jít a napsat ji společně s Pavlou Sedláčkovou,“ prozrazuje o vzniku hudby k filmu James Harries a pokračuje: „Dost lidí už se mě ptalo na soundtrack, tak jsme se rozhodli hudbu z filmu vydat a doufám, že některé z písní budou mít svůj vlastní život. Veselé Vánoce!“

Společně se soundtrackem vznikl i videoklip k novému singlu Something Like This. Ten sice vyšel už na Jamesově posledním albu Superstition, ale zároveň se stal ústřední písní Přání Ježíškovi. Videoklip vytvořil producent a střihač Adam Dvořák.

YT singl: https://youtu.be/kw_7XLKuP3w

 

Přání Ježíškovi zdaleka není pro Harriese první filmová spolupráce. V České republice složil hudbu například ke snímkům Lidice a Bobule, podílel se na soundtracku filmů Snowboarďáci a Rafťáci nebo detektivního seriálu Modré Stíny.

Jamesovy singly z posledních let Superstition, Salvation nebo Lights výrazně bodovaly na vrchních příčkách hitparád. Aktuální skladba Slow Mover, kterou před několika dny živě představil na Václavském náměstí, z této úspěšné řady nevybočuje a v hitparádě IFPI se už téměř půl roku také drží na předních pozicích. Harriesovo plánované prosincové turné je díky současné pandemické situaci odloženo.

Na trailer se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=hp-EXiIYnoI

 

Foto: Tranzistor / Julie Vrabelova

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353