Lizzy Dentová – Nevinný záskok

Romantické knihy mám velmi ráda. Ale někdy to není přesně ono, co očekáváte dle anotace. Tato kniha na obálce nabízí svěží a lehkou romantiku. Upřímně mělo to vzestupnou tendenci. Díky hlavní postavě se mi to moc nelíbilo, ale naštěstí si uvědomovala své chyby a konec byl moc pěkný. Takže tady radím vydržet a pročíst se do stádia, kdy se vám to bude líbit.

Birdie je pětadvacetiletá mladá žena, která bydlí v Londýně a nemá práci. Nemá skoro ani kde bydlet. Zoufalí lidé, dělají zoufalé věci. Když se dozví, že její nejlepší kamarádka Heather odmítne práci ve Skotsku v nějakém starém hotelu jako someliérka. Birdie dostane šílený nápad, že tu práci tajně vezme. Bude se vydávat za Heather, nějaké víno pozná, užije si pár měsíců a třeba bude nová práce na obzoru. Jenomže se spletla. Je to pětihvězdičkový hotel s nabídkou přes 140 druhů vín a lidem, kteří vedou hotel na pověsti velmi záleží. V ten moment se Birdie měla omluvit a přiznat se. Bohužel to neudělá a zapadá do lží a trapasů. K tomu se ji začíná líbit místní kuchař James.

Birdie pokazila vše, co se dalo. Ale opravdu hodně. K tomu je velmi sebestředná, a tím pro mě byla nesympatická. Ona přeci za nic nemůže. Ona je ta chudinka, kterou by měli litovat. Naštěstí se vzpamatuje a začne se snažit. Napravuje své omyly a chyby. Také má ráda místní lidi a nechce jim ublížit. Přesto, když se stane, že ji odhalí, je z toho velký průšvih a začíná Birdieno vnitřní uzdravování. Nestačí se jen omluvit. Chodí k terapeutovi a např. zjistí, že tak negativní a sarkastická je kvůli tomu, že se nikdy nenaučila dávat najevo radost bez strachu, že se tím zesměšní. Je toho samozřejmě více. Zjistíme Heatherino tajemství. James udělá taky změny ve svém životě. V závěru to není jenom o Bidrie, a to se mi moc líbilo.

Celkově se kniha dobře četla. Na začátku je více trapasů, které nejsou ani vtipné. Ale postupně se to obrací a od půlky jsem si knihu začala užívat. Závěr byl dobře promyšlený. Je to kniha, která trochu zkouší čtenářovu trpělivost, ale je za ní odměněn. Faktem je, že se každému líbí něco jiného. Pokud vás kniha zaujala, tak si ji určitě přečtěte.

Děkuji Knihcentrum za recenzní výtisk.

 

Hodnocení: 60%

 

Více infa: https://www.knihcentrum.cz/nevinny-zaskok

 

Foto: Nakladatelství COSMOPOLITAN