Podniky, díky kterým připravíte nejpestřejší silvestrovské menu

Konec roku se blíží a příchod toho nového je třeba pořádně oslavit! Neztrácejte čas přípravou silvestrovské tabule a nechte si dovést občerstvení až ke dveřím. Mexiko a barva spodního prádla vám vyvěští budoucnost. Asijská tabule zas oslní rozmanitostí chutí. Donášková služba Dáme jídlo vás zachrání i inspiruje, který z podniků zůstává v pozoru i přes silvestrovské veselí.

Novoroční oslavy bývají hořkosladké – něco hezkého končí, ale zároveň je na dohled mnoho čerstvých dobrodružství. Tak zahoďte nostalgii, oslavte vše, co se vám v uplynulém roce povedlo, a nalaďte se na příchod nových životních zážitků. Dokažte svým přátelům, rodině a známým, že to ještě umíte roztočit. Nachystejte skvělý silvestrovský večírek se zábavou a kvalitním občerstvením i během několika minut a bez práce.

Silvestrování po asijsku

Oslavy nového se v asijských státech slaví opravdu netradičně. Nejen, že začínají o měsíc později, ale oslavy trvají ne den, týden, ale skoro celý měsíc. Přípravy jsou pak adekvátní a celé rodině zaberou až několik dní. Na silvestrovských večírcích nemůžou chybět sváteční lampiony, barevné ozdoby a různé podoby zvířat lunárního kalendáře. Na občerstvení si dopřávají sushi, ale i další pochutiny jako třeba smaženou rýži, zeleninové i masové závitky, krevety, či oblíbené polévky Pho bo.

Pokud chcete svým přátelům dopřát atmosféru Asie, ale nechcete trávit týdny přípravami. Můžete si tradiční asijské pokrmy objednat třeba z restaurace Yam Yam, ze které vám během 30 minut dorazí kurýr od Dáme jídlo.

Barevná Jižní Amerika

Země jako Mexiko, Brazílie či Bolívie si vybavíte především jako jednu velkou barevnou party. Věděli jste ale, že barva spodního prádla, které si na Nový rok vezmete na sebe, odpovídá tomu, jaký budete mít příští rok? Červená přinese lásku, žluté spodky pak bohatství a úspěch. Bílá mír a harmonii a zelená pohodu a přírodu.

Zkuste se zeptat hostů, jaké má barvu jejich spodní prádlo a předurčit jim tak události následujícího roku. U toho můžete chroupat pestré burrito, tacos nebo tradiční mexické quesadillas. Pokrmy lze objednat třeba ze sítě restaurací Burrito Loco. Dodání do 30 minut pak zajistí platforma Dáme jídlo.

Čočka, chlebíčky a šampáňo

Na rozdíl od zbytku světa jsou české oslavy nového roku spojené především s jídlem. Už od 19. století se o půlnoci místo návštěvy kostela jedl horký ovar, kroupy a křen s jablky. Postupem času se tradice obměnily a poslední roky tak zasedáme na oběd k čočce a na večer si chystáme chlebíčky, tatarský biftek s česnekovými topinkami a často nechybí ani obložené mísy. Přišla vám nečekaně na silvestra na návštěvu rodina a nemáte čím ji pohostit? Zkuste třeba objednat české pochutiny z pražské restaurace U Karla, či brněnského bistra U Dřeváka s doručením do 30 minut přes platformu Dáme jídlo.

Ale co se bude pít? Alkohol je zkrátka neodmyslitelnou součástí silvestrovských oslav a nejde na něj zapomenout. Začleňte vhodné drinky do konceptu celého večera. Odšpuntujte bublinky, namíchejte osvěžující mojito nebo vsaďte na klasiku v podobě rumu s kolou. Ingredience seženete jednoduše na Dáme market, který zaručí doručení do 30 minut.

Ani letos na Silvestra vás platforma Dáme jídlo nenechá o hladu! Služba bude fungovat od 8 do 22 hodin. V témže čase si pak budou moci rozvážku užít zákazníci v Praze a v Brně i na první den v novém roce.

O společnosti Dáme jídlo

Dáme jídlo je největší česká platforma, která partnerům z řad restaurací a obchodů přivádí zákazníky a pomáhá jim se správným komerčním nastavením a efektivností rozvozu. Společnost spolupracuje s téměř 6 000 partnery ve 170 obcích po celé České republice a svou pestrou nabídkou tak pokrývá přes 60 % tuzemské populace. Během denní špičky doručí více než 10 000 jídel a dalších položek za hodinu a toto číslo stále roste. Dáme jídlo je součástí Delivery Hero, celosvětově největšího hráče na trhu food delivery a quick commerce, který se v roce 2020 stal součástí klíčového evropského akciového indexu DAX, kam patří 30 nejvýznamnějších německých veřejně obchodovaných firem.

 

Foto: Dáme jídlo