Philip Glass přijal pozvání na Ostravské dny 2013

Philip Glass s nadšením přijal pozvání na Ostravské dny 2013. Se s svým souborem Philip Glass Ensemble bude hrát stěžejní dílo své ranné tvorby, pětihodinovou Music in 12 Parts (1971-74). Tato skladba vznikla v prostředí newyorské avantgardy, které je historicky označeno jako »Donwntown scene«.


Philip Glass oceňuje možnost zapojení do prostředí avantgardních hudebníků festivalu a institutu Ostravské dny. Nyní probíhá jednání o detailech Glassova vystoupení a jeho lektorské participaci na Ostravských dnech 2013, kde také vystoupí členové jeho souboru – skladatel, flétnista a saxofonista Jon Gibson (zakládající člen PGE a úzký spolupracovník Philipa Glasse od r. 1968) a sopranistka a skladatelka Lisa Bielawa.
Takzvaný newyorský »Downtown« 70. let měl rozhodující vliv na vývoj hudby 20, století a jak Philip Glass a Jon Gibson, tak Petr Kotík a Phill Niblock (pravidelný účastník Ostravských dnů od roku 2001) byli integrální součástí této scény a mají vzájemně blízký profesionální i osobní vztah.


Předpokládané místo jediného vystoupení Philip Glass Ensemble bude v Gongu – bývalém Plynojemu Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě a uskuteční se v rámci Ostravských dnů 2013, které se konají od 12. do 31. srpna 2013.

Foto: Ostravské centrum nové hudby