Odskáčí si to za nás!

Hervis ½ Maraton Praha, který se poběží začátkem dubna a měří přes 21 kilometrů, se dva mladí dobrovolníci rozhodli odskákat po jedné noze! Chtějí tak v rámci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové podpořit lidi se zdravotním postižením. V této souvislosti spustila nadace kampaň s příznačným názvem „Odskáčeme si to za Vás“.


Nadace ke kampani spustila nové webové stránky a doufá, že se jí tím podaří oslovit mladé lidi. „Rádi bychom touto nenásilnou formou přiblížili problematiku zdravotně postižených i mladší generaci. Proto jsme pro kampaň využili především internet, vytvořili nové webové stránky www.odskacemesitozavas.cz a založili facebookovou adresu“, vysvětluje smysl kampaně MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové.

Vznik kampaně iniciovali dva mladí dobrovolníci, Jan Krédl a Jan Odehnal, kteří jsou zapálenými sportovci a běžci maratonů. „Chtěli jsme vymyslet něco originálního, co by přilákalo hodně lidí, kteří by byli ochotni přispět na dobrou věc. Nadace Olgy Havlové pomáhá těm, kteří nemají to štěstí sportovat jako my, a proto jim výtěžek z celé akce věnujeme“, říkají shodně. Finanční prostředky, jež tímto nadace získá, použije na nákup nových invalidních vozíků, digitálních sluchadel a dalších kompenzačních pomůcek.

Během trasy, která je dlouhá 21,097 kilometrů, se budou ve skákání po jedné noze střídat. Půjde tak o štafetu, kde právě skákající může nohy vzájemně měnit. „Nebojíme se, že bychom celou trasu neodskákali. Strach máme jen z toho, zda se vejdeme do předepsaného časového limitu. Ten je tři hodiny“, dodávají. Svým výkonem by se také rádi zapsali do knihy rekordů. Přizvána je proto i Agentura Dobrý den, jež zastřešuje v České republice oblast rekordů a kuriozit.

Maraton bude odstartován v sobotu 2. dubna ve 12 hodin v centru Prahy a za nadaci se jej zúčastní několik desítek běžců. Po jedné noze jej však odskáčou pouze tito dva. „Vážím si všech našich běžců! Jejich výkony jsou neuvěřitelné a my si toho, že zastupují právě naši nadaci, velice ceníme! U těchto dvou chlapců však zvláště oceňuji jejich odvahu se do něčeho tak náročného pustit. Z počátku jsem ani nevěřila tomu, že to myslí opravdu vážně. Tvrdě ale trénují, a tak mi nezbývá, než jim držet palce“, dodává ředitelka nadace, MUDr. Milena Černá.

Foto a video: www.odskacemesitozavas.cz