Jak rychle a efektivně uklidit koupelnu v 10 krocích

Kterou místnost v domácnosti uklízíte nejméně rádi? Vsadím se, že se vám jako první vybavila koupelna. Zbavit sprchy, vany, toalety a další povrchy nejrůznějších nánosů vyžaduje čas i práci loktů. Přinášíme postup v 10 krocích, který vám váš úklid dokáže s rychlostí a efektivitou ulehčit.

 1. Všechny předměty odstraňte z jejich původních míst. Nejlepších výsledků dosáhnete, když tento krok provedete v celé koupelně najednou, nikoli postupně. Sundejte všechny produkty z poliček, sprchy a/nebo vany. Vyhoďte veškeré použité ručníky a předložky mimo místnost. A nezapomeňte na odpadkové koše.

 

 1. Utřete prach a zameťte. Chcete-li se zbavit prachu, vezměte prachovku s dlouhou násadou a odstraňte pavučiny v rozích, na světlech a ve ventilacích. Jakmile skončíte, zameťte a vysajte podlahu, abyste posbírali vlasy a další nečistoty, které se na ní za čas nahromadily.

 1. Naneste čisticí prostředek na povrch sprchy/vany. Pokud čistíte pravidelně, použijte univerzální čisticí prostředek především, pokud se vám ve sprše tvoří velké nánosy. Nezapomeňte na sprchovou dráhu a případně i na vnitřní stranu sprchových dveří. Nechte vše důkladně nasáknout a odmočit.

 

 1. Věnujte se dalším povrchům. „Nastříkejte univerzální čisticí prostředek např. na utěrku z mikrovlákna, houbu apod. a otřete všechny stojany na ručníky, poličky, podlahové lišty, dveře, žaluzie a okenní parapety. Pracujte po úsecích od horní části místnosti k dolní a zleva doprava,“ radí Alexandr Řeháček, zakladatel Ayeto Ec.

 

 1. Smíchejte čisticí roztok na podlahu. Naplňte kbelík teplou vodou a doporučeným množstvím univerzálního čisticího prostředku.

 1. Vrhněte se na sprchu/vanu. V této chvíli už čisticí prostředek odvedl většinu práce za vás a vy můžete lehce vydrhnout uvolněné nečistoty a nánosy. Před opláchnutím nezapomeňte vyčistit všechny stěny, dna a další povrchy.

 

 1. Dokončete sprchu/vanu. Vraťte na místo všechny odstraněné předměty, v případě potřeby je otřete a zatáhněte sprchový závěs, nebo zavřete dveře od sprchy. Pokud máte sprchové dveře, použijte čisticí prostředek na sklo, abyste je zbavili šmouh.

 

 1. Umyjte oblast kolem umyvadla. „Nastříkejte univerzální čisticí prostředek na umyvadlo a baterie a otřete čistým hadříkem. Pokud máte v umyvadle nebo v misce na mýdlo usazeniny, použijte drhnoucí houbičku,“ říká Alexandr Řeháček. Na zrcadlo použijte čisticí prostředek na sklo. Hadříkem navlhčeným vodou odstraňte prach z čelních ploch skříněk.

 

 1. Vyčistěte toaletu. Pokud pravidelně drhnete vnitřek toalety, měl by univerzální čisticí prostředek odvést svou práci. V případě usazenin aplikujte čisticí prostředek určený pro toalety a před spláchnutím vydrhněte záchodovou štětkou. Vnější stranu toalety postříkejte univerzálním čisticím prostředkem a poté ji otřete čistým hadříkem.

 

 1. Vytřete podlahu. Ponořte mop do kbelíku s čisticím roztokem, vyždímejte přebytečnou vodu a pak podlahu v koupelně vytřete. Jakmile je podlaha suchá, vyměňte koš a naaranžujte čerstvě vyprané koberečky.

 

Jak důkladně umýt podlahu v koupelně?

Ze všech povrchů v koupelně, které vyžadují čištění, je podlaha jedním z nejdůležitějších. Podlahu v koupelně nejlépe vyčistíte, když budete postupovat podle následujících pokynů:

 

 • Vykliďte podlahu od všech předmětů, jako jsou koše, ručníky atd.
 • Zameťte prach, který se na podlaze nahromadil, a to zejména v rozích.
 • Pomocí vysavače odstraňte všechny zbývající nečistoty.
 • Smíchejte v kbelíku teplou vodu a univerzální čisticí prostředek a podlahu vytřete.
 • Nakonec do koupelny omezte přístup, aby mohly podlahy vyschnout.

 

 

Zachování čisté koupelny

Nejlepším způsobem čištění koupelny je udržovat ji mezi jednotlivými úklidy stále čistou. Zatímco výše uvedené kroky vám pomohou uklidit koupelnu rychle a efektivně, doporučujeme dodržovat níže uvedené rady, abyste ji udržovali v čistotě trvalé.

 • Mějte po ruce ruční vysavač pro každodenní úklid vlasů a jiných nečistot na podlaze.
 • Nainstalujte do odtoků lapač vlasů, abyste zamezili jejich hromadění. Když voda neodtéká tak, jak má, zanechává kolem sprchy nebo vany nehezký kruh.
 • Po vysprchování stírejte stěny sprchy, abyste předešli vzniku vodních stop.
 • Menší předměty ukládejte do košů a košíků, abyste zabránili vzniku nepořádku.

 

Produktové tipy na ekologické pomocníky

 

AYETO Eco – Ekologický úklid koupelny, 1000 ml.

Čistič na umyvadla, vany. WC, dlaždičky. Čistí vodní kámen.

Ekologický čistič na bázi kyseliny mléčné efektivně čistí veškeré sanitární zařízení domácnosti (WC, koupelny, kachličky, dřezy, baterie). Obsahuje směs esenciálních olejů (meduňka, pomeranč). Produkt je ECO friendly. Účinně čistí i silné znečištění a nekontaminuje podzemní vody. S produktem šetříte přírodu.

1000 ml, 199 Kč

K dostání: www.ayetoeco.cz

 

AYETO Eco – Ekologický úklid koupelny, práškový koncentrát 250 g (na 25 litrových náplní).

Konečně uspoříte místo mezi čisticími prostředky!

Čistič na umyvadla, vany. WC, dlaždičky. Čistí vodní kámen.

Účinně, šetrně a ekologicky odstraňuje nečistoty, mastnotu a vodní kámen ve vaší koupelně.

Návod na přípravu: Prázdnou láhev (1000 ml.) napusťte do poloviny vodou o teplotě 40 °C. Přidejte dvě středně velké čajové lžičky prášku Ayeto (cca 10 g). Po chvíli se prášek Ayeto zcela rozpustí a nebude tvořit pěnu. Následně dolejte láhev opět teplou vodou do plna. Nasaďte aplikátor a obsah důkladně protřepejte. Nyní je váš ekologický pomocník připraven k úklidu.

250 g | 1 litr = 16 Kč, 399 Kč

K dostání: www.ayetoeco.cz

 

 

Foto: www.ayetoeco.cz