Hosté, kteří by Štědrý den trávili o samotě, se už popáté sejdou ve Westfield Chodov

Na Štědrý den se úderem poledne uzavírá Westfield Chodov pro zákazníky, kteří ještě na poslední chvíli vyrazili na nákupy vánočních dárků. Přestože nákupní ruch v uličkách Centra ustane, ten hlavní program na prodejní ploše teprve začíná. Již popáté se zde sejdou u štědrovečerní večeře hosté, kteří by jinak zůstali z nejrůznějších důvodů u svátečního stolu o samotě. Letošní ročník dobročinného setkání přivítá až rekordních 120 účastníků.

Spolu u jednoho stolu

Matky samoživitelky, lidé s handicapem, bez domova, senioři z domova důchodců nebo děti z dětských domovů. Přímo v uličkách obchodního centra, které se na jeden večer v roce promění ve vánoční slavnostní

hostinu, se sejdou lidé s různými životními příběhy i důvody, proč by jinak Štědrý večer strávili o samotě. Letos dokonce v rekordním počtu, kdy je díky spolupráci s neziskovými organizacemi a místními komunitami na seznamu 120 potvrzených hostů.

„Štědrý večer na Chodově je pro nás velmi milou a důležitou tradicí, kdy můžeme zpestřit a rozveselit vánoční čas všem, kteří by se z různých důvodů mohli cítit osamoceně. Díky dlouhodobé spolupráci s neziskovými organizacemi a místními komunitami i podpoře partnerů se nám daří každý rok navyšovat počet hostů. Za pět let, co vánoční komunitní setkání organizujeme, jich k nám má letos poprvé dorazit více než stovka,“ popisuje marketingová manažerka Westfield Chodov Kateřina Kleslová.

Kromě tříchodového štědrovečerního menu, ve kterém nebude chybět vánoční klasika v podobě rybí polévky a kapra s bramborovým salátem, se mohou hosté těšit i na bohatý doprovodný program. K poslechu, ale i tanci zahraje jazzové melodie rytmická sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna. Dále je pro hosty připraveno již tradiční překvapení v podobě návštěvy známých tváří, které jim přijdou osobně popřát hezké vánoční svátky. V minulých letech se účastníci akce mohli setkat například s muzikálovými zpěváky Romanem a Petrou Vojtkovými, frontmanem skupiny Monkey Business Matějem Ruppertem, moderátory Patrikem Hezuckým a Honzou Dědkem nebo třeba hercem Vladimírem Kratinou.

Na každoročním setkání ve Westfield Chodov se podílí velkým dílem neziskové organizace, které pomáhají rozšířit pozvání mezi osamocené. Ti se totiž často mohou ostýchat na takovou akci sami přihlásit. V letošním roce dorazí i díky organizacím jako například Fokus Praha, Lemniskáta – Život bez bariér, o. p. s., Mezi-námi, Nový prostor či Arcidiézní charita Praha – Azylový dům Gloria.

Ruku k dílu přidají dobrovolníci, ale i partneři

„Velký dík patří všem, kteří se do organizace dobročinné akce zapojují, ať už to jsou neziskové organizace, partneři či dobrovolníci a kolegové ze Správy Centra. Mnoho z nich je na Štědrý den přímo s námi v Centru a pomáhají při servírování slavnostního menu nebo rozdávání vánočních dárků. Díky nim je pro účastníky Štědrý večer na Chodově opravdu nezapomenutelným zážitkem,“ dodává Kleslová.

 

Partnery letošního ročníku štědrovečerního setkání z prodejců Westfield Chodov jsou značky Bageterie Boulevard, Bagind, Blue®m, Bushman, CEWE Fotolab, Converse dm-drogerie markt, Fashion M&M, Fruitisimo, GAP, Kiehl´s, LUSH, Luxor, Marks & Spencer, McDonald’s, Nordblanc, Ovocný Světozor, Pet Center, Princess Jewellery, Rossmann, Řemeslná pekárna Krusta, Vodafone PLAYzone Arena a Yves Rocher.

 

Externími partnery vánočního setkání jsou společnosti Vinařství Spielberg, AutoPalace Spořilov, Maximum Services a Kampa Group.

 

Foto: Westfield Chodov