Holubová, Plesl, Orozovič a další herci zavzpomínali na narozeninové pařby

V polovině ledna přijde do kin komedie Přání k narozeninám slovenské režisérky Marty Ferencové. A herci z filmu nyní zavzpomínali na narozeniny, jež se pro ně staly nezapomenutelnými. Ať už na svoje, nebo připravované pro někoho jiného…

Oslavu čtyřicátin pro Jaroslava Plesla přichystal Ivan Trojan. „Když jsem měl mít čtyřicáté narozeniny, byli jsme s Dejvickým divadlem zrovna v Bratislavě a já dopředu předeslal, že nic slavit nehodlám. Po představení jsem zamířil rovnou na hotel, ale zastavil mě Ivan, že si dáme alespoň malé pivo v Dosce, což je divadelní klub VŠMU. Když jsme tam dorazili, vypadalo to, že mají zavřeno, všude bylo zhasnuto, žádný pohyb. Říkal jsem Ivanovi: ‚Podívej, mají zavřeno a já to vlastně ani slavit nechci.‘ Jenomže on trval na svém. Otevřeli jsme dveře, najednou se rozsvítilo a bylo tam asi 60 lidí, kteří za mnou přijeli. Přinesli mi obrovský dort ve tvaru hradu se čtyřicítkou. Bylo to opravdu velké a nesmírně milé překvapení. Jako z filmu,“ zavzpomínal herec, který má v oblibě hrady a zámky.

Na padesáté narozeniny Ivana Trojana zase zavzpomínala Simona Babčáková. „Navždy si budu pamatovat padesátiny Ivana Trojana, který nevěděl, že se chystá oslava. Podařilo se to utajit, normálně začalo představení a asi po deseti minutách, po určité narážce Mirka Krobota, se rozsvítil sál, a on viděl, že je plný jeho milovaných lidí. V tu chvíli jsem si myslela, že se mu srdíčko zastaví. Bylo to krásný,“ popsala herečka z Dejvického divadla.

Další herci z filmu mají oslavy spojené se zahraničím. Rodina Igora Orozoviče pochází z Balkánu, a tak se hercova nejoblíbenější historka týká i oslav v tomto duchu. „Nezapomenutelná pro mě byla oslava 50. narozenin mojí mamky. Bylo to v takovém Bosna grillu, který už dneska neexistuje. Bylo nás tam hrozně moc a protože jsme balkánská rodina, objednal jsem jako překvapení balkánskou hudbu, kamarádku, která zpívala balkánské cikánské písničky. Byl to strašný mejdan a bylo to skvělé! Dodneška mám fotku se strejdou, jak ležíme na chodníku před restaurací a koukáme na hvězdy,“ popsal oslavu herec.

Jaroslav Dušek zase zavzpomínal na svoji padesátku. „Asi nikdy nezapomenu na oslavu mých padesátin v Chorvatsku, na kterou se přišli podívat delfíni. Čekali v partě hned u výjezdu z přístavu,“ popsal herec. Jeho filmová žena Eva Holubová preferuje oslavy narozenin svých dětí, dvojčat Karolíny a Adama. „Mají je ale o prázdninách, a to se teď málokdy podaří dát dohromady. Vybavuju si ale, když jim bylo 18 let, a byli jsme na Sicílii. Oslavu nám uspořádali v místní kavárně. Sicilané oslavují i matku dětí. Dávají se jí květiny, děti jí děkují, že jim dala život. Je to takový den matky, že se jí ten den narodily děti,“ popsala herečka hezkou tradici.

Snímek Přání k narozeninám dorazí do kin 19. ledna.

Video z natáčení ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=LyfKX8Jaags

 

 

Synopse:

Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin.

Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím.

Líba se však své oslavy nehodlá jen tak lehce vzdát. Rozhodne se Petra překvapit a s celou rodinou se přesunout k němu.

Nečekaná návštěva donutí Petra k rychlé improvizaci. Udělat před svou rodinou z přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svou přítelkyni je v podstatě hračka. Jenže to ještě Petr netuší, že tohle je teprve začátek a dnešní den bude jedna velká jízda na horské dráze…

 

Trailer k filmu naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=i3J468GAyX4

 

 

Přání k narozeninám

Režie: Marta Ferencová

Scénář: Adam Dvořák, Marta Ferencová

Kamera: Mário Ondriš

Střih: Adam Dvořák

Obsazení: Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Igor Orozovič, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, David Švehlík, Valentýna Bečková, Jakub Barták, Nico Klimek a další.

Distributor: Bioscop

Premiéra: 19. ledna 2023

Délka filmu: 93 minut

 

Foto: Bioscop