Dny Jeruzaléma v Praze

Milovníci gastronomie by si neměli nechat ujít návštěvu pražské Náplavky v průběhu festivalu Dny Jeruzaléma v Praze od 18. do 21. června. Do metropole totiž míří palestinský šéfkuchař Kamel Hashlomon a jeho izraelský kolega Ilan Garousi, šéfkuchaři, kteří stojí za úspěchem nejlepší restaurace v Jeruzalémě Chakra. Tito gastronomičtí mágové představí pražským gurmánům každý den festivalu kulinářskou show. Náplavka se na tři dny promění v místo s atmosférou jeruzalémských trhů. Návštěvníci zde budou moci ochutnat typické izraelské potraviny a nápoje či si vychutnat kávu v originální »Jeruzalémské kavárně«. To vše za příjemné blízkovýchodní atmosféry, kterou navíc každý den doplní hudební a další doprovodný program festivalu.


Pražské gurmány potěší návštěva dvou kulinářských mistrů, milovníků Prahy žijících v Jeruzalémě, palestinského šéfkuchaře Kamela Hashlomona a jeho izraelského kolegy Ilana Garousiho. Každý den festivalu Dny Jeruzaléma v Praze budou oba šéfkuchaři od 16 do 22 hodin zasvěcovat milovníky jídla do tajů blízkovýchodní kuchyně.
„Pro letošek jsme si do Prahy připravili kulinářskou show a menu, v němž se setkávají vlivy arabských, izraelských a středomořských chutí. Každý den budeme podávat hummus se třemi hlavními přílohami – mletým masem, smaženými houbami a piniemi s cizrnou, který bude servírovaný s pita chlebem, tahini, okurkami, olivovým olejem, rajčaty a cibulí,“ vysvětluje Kamel Hashlomon. „Návštěvníkům festivalu však chceme přiblížit také naše typické chutě. Každý den tedy nabídneme něco tradičního jako například speciálně kořeněná grilovaná masa, kebab či shawarmu. To vše doplněno zeleninou a dalšími přílohami. Jako malé překvapení chystáme i jeruzalémský moučník,“ doplňuje kolegu Ilan Garousi.


Vedle kulinářské show však návštěvníky čekají také další speciality. K ochutnání zde budou typické izraelské potraviny, čerstvé limonády či izraelské víno. První letní dny si zde každý bude moci vychutnat i s šálkem kávy v originální Jeruzalémské kavárně.
Festival Dny Jeruzaléma v Praze je pro všechny zdarma.

Kompletní program festivalu naleznete zde: www.dnyjeruzalemavpraze.cz


Foto: www.dnyjeruzalemavpraze.cz