Charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí

Až do 31. května 2018 potrvá charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí v kavárně Cafe 131 u metra Hradčanská na Praze 6. Výstavu pořádá neziskové centrum Acorus, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017. Acorus pomáhá osobám ohroženým domácím násilím.

ROSTLINY_5

V kavárně je vystaveno celkem 16 snímků dvou vášnivých amatérských fotografů – Zdeny Zuzany Bednářové, bývalé dlouholeté ředitelky centra Acorus, a Pavla Pěnkavy, sociálního kurátora. Všechny fotografie mají formát 30 x 45 cm (A3) a jsou umístěné v antireflexních klip rámech. Fotografie lze koupit za jednotnou cenu 800 korun.

„Veškeré peníze získané prodejem fotografií použijeme na odbornou pomoc obětem domácího násilí, kterou bezplatně poskytujeme v ambulantní poradně a azylovém domě Acorus,“ uvádí Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky centra Acorus. Zároveň  dodává: „Za dobu naší dvacetileté existence jsme pomohli více než 5000 lidem (ženám i můžům), kteří se dovolali na non-stop krizovou linku 283 892 772, využili služeb naší ambulantní poradny v Praze 7 či nalezli útočiště v utajeném azylovém domě pro ženy a matky s dětmi.“

 

IMG_4832 (1)

O autorech fotografiií:

Zdena Zuzana Bednářová byla od roku 1998 do roku 2016 ředitelkou neziskového centra Acorus. Náročnou práci s  klientkami traumatizovanými domácím násilím kompenzovala kreativními činnostmi, mezi které patří i fotografování. Má ráda přírodu, která je pro ni největší inspirací, takže i její snímky jsou zaměřeny na krajiny či detaily z přírody. Nejraději fotí v Podkrkonoší, kde tráví nejvíce času a zná tam různá poetická zákoutí.

 

Pavel Pěnkava, sociální kurátor, říká: „Focení je pro mě výzva a zároveň relaxace. Věnuji se tomuto koníčku již téměř třicet let a stále je co objevovat. Nejvíc mě těší, když moje snímky udělají někomu radost. A pokud někomu (v tomto případě obětem domácího násilí) pomohou, tak si již nedovedu představit lépe naplněný cíl.“

 

Více infa www.acorus.cz

 

Facebook: www.facebook.com/acorus.cz

 

Foto: www.acorus.cz