Bandzone.cz – největší česká hudební komunita – pořádá minifest

V sobotu 23. srpna proběhne další z řady Bandzone festů, tentokrát ve sportovním a koupacím areálu Beach Park Mlékojedy. Festival už tradičně pořádá Bandzone.cz, lídr mezi českými i slovenskými hudebními weby, který sdružuje kapely, jejich fanoušky i hudební akce. První ročník proběhl v roce 2008, teď se po tříleté pauze chystá potřetí. I letos představí Bandzone Fest 2014 zásadní klubové interprety současné scény, lístky za 149 korun lze pořídit skrze mobilní předprodej SMSTICKET.cz.


Portál Bandzone.cz založil v roce 2004 muzikant Michal Novák, alias Majkláč. Právě on sestavil line-up letošního festivalu. „Věděl jsem, že chceme úplného nováčka, nějakou exkluzivitku, pak nějakou klubovou klasiku, něco co už je kultovní a na závěr hvězdu undergroundu,“ komentuje výběr Majkláč. Na festivalu tedy zahrají talentovaní nováčci Eponine, premiéru si užije exkluzivní banda STROY, současná klubová klasika Skywalker a The Truth Is Out There a nakonec kultovní kapely The.Switch spolu s hvězdnými Pipes and Pints. Festivalem budou provázet DJové Buqičák a Kořínek, kteří po koncerty nabitém večeru rozjedou afterparty.


„Mnoho kapel nám posílá nabídky s prosbou, abychom je zařadili do dramaturgie festivalu. Letos jsme měli jen 6 slotů a už dopředu jsme tušili, jak je obsadíme. Jediné, co mohu kapelám poradit je makat na svých skladbách tak, aby se k nám jejich hudba dostala ideálně z jiných zdrojů, než od nich samotných. To je totiž většinou důkazem, že se objevilo něco pozoruhodného,“ upřesňuje Majkláč.
Kromě přehlídky stálic i vycházejících hvězd lokální scény čekají fanoušky různé doprovodné aktivity, které festival odlišují od jiných letních akcí podobného typu. Beach Park Mlékojedy totiž nabízí kromě klasických plážových sportů třeba projížďky na paddleboardech nebo lezeckou stěnu s doskokem do vody. Samozřejmostí je grilování, dobré pití a koupání přímo v areálu.


Kapely vás navíc rozparádí z úplně nového Red Bull Tour Bus, po pláži budou pobíhat girls z Jägermaister s pověstnou loučí zkumavek a k osvěžení poteče proudem Excelent 11°.
„První dva Bandzone Festy byly legendární, takže letos zkoušíme tradici s určitou opatrností a pokorou oprášit a jsme zvědaví, jak budou lidé reagovat,“ uzavírá pozvánku s předzvěstí příštích ročníků pořadatel Michal Novák.

Program Bandzone Fest 2014:
14:25 – Eponine
15:35 – Stroy
16:45 – Skywalker
18:00 – The Truth Is Out There
19:15 – The.Switch
20:45 – Pipes and Pints
22:00 – DJ Kořínek, DJ Buquičák

Vstupenky: SMS předprodej za 149 Kč na SMSTICKET.cz

Foto: Bandzone.cz