Vinaři se stali nejsledovanějším pořadem na Primě od roku 2005

V neděli 31. srpna odstartovali na obrazovce FTV Prima Vinaři, komediální seriál z prostředí moravského venkova. První díl s názvem Narozeniny v neděli večer zhlédlo rekordních 1 959 tisíc diváků starších 15 let a seriál dosáhl 44,2 procent podílu na sledovanosti. S přehledem se tak stal nejsledovanějším pořadem dne a zařadil se také mezi tři nejsledovanější nezpravodajské pořady letošního roku napříč všemi TV stanicemi.


Pro FTV Prima se jedná o nejúspěšnější start pořadu vlastní tvorby od dob VyVolených a Rodinných pout v roce 2005. „Víme, že český divák se často k televizním novinkám staví nedůvěřivě. Proto bych chtěl poděkovat všem dvěma milionům diváků, kteří Vinaře sledovali. Jejich přízně si velice vážíme a znamená to pro nás velký závazek,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima. Včerejší sledovanost Vinařů ovlivnila výsledky celého televizního trhu a Prima se stala i nejsledovanější stanicí celého dne, když dosáhla v 15+ bezmála 18 procent podíl na sledovanosti, i v primetime (17:30 – 23:30), kdy si připsala 24,44 procent. A s téměř 33 procent share se nejúspěšnější skupinou v primetime stala i celá Prima Group.
Startu seriálu předcházela masivní marketingová a PR kampaň, která gradovala v posledním týdnu před odvysíláním prvního dílu. „Troufnul bych si říct, že jsme připravili na český trh opravdu unikátní kampaň, co do rozsahu, tak i pestrosti komunikačních kanálů. S trochou nadsázky by se dalo říct, že v posledním týdnu se před Vinaři nedalo uniknout,“ doplňuje marketingový ředitel Aleš Pýcha.
Další epizodu s názvem Kladeňáci diváci uvidí v neděli 7. září od 20.15 hodin. V hlavních rolích seriálu se představí Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák nebo Pavel Liška. Seriál má šestnáct epizod, na scénáři se podílel Petr Kolečko, režijní supervize se ujal Jiří Vejdělek.

Zdroj: ATO-Mediaresearch

Foto: TV Prima