To byl náš hit míří do finále

Hudebně zábavná show To byl náš hit, kterou TV Barrandov vysílá každé pondělí večer, vstoupí v pondělí 12. prosince do finále. Soutěž, ve které diváci hledali nejoblíbenější českou písničku, zaznamenala nadprůměrný podíl na sledovanosti a stala se v prime-time od 20 hodin nejúspěšnějším formátem vlastním tvorby TV Barrandov a druhým nejúspěšnějším pořadem vlastní tvorby v historii vysílání stanice.


Sérii přímých přenosů stanice odstartovala 3. října a dodnes odvysílala deset soutěžních večerů. V show vystoupilo 184 účinkujících, kteří v mnohdy netradičních úpravách zazpívali hity šesti dekád od první republiky po současnost a k tomu písně z filmu a televizní obrazovky. Moderátor Petr Vondráček přivítal například Karla Gotta, Lucii Bílou, Xindla X, Martu Jandovou, Chinaski, Heidi Janků, Olympic, Sámera Issu, Michala Davida, Jiřího Suchého, Zuzanu Norisovou, Marka Ztraceného, Petru Janů, Leonu Machálkovou, Ilonu Csákovou, Báru Basikovou, Petra Bendeho nebo skupinu Divokej Bill. Pěvecká vystoupení doplnili vyprávěním například Dominik Hašek, Tereza Brodská, Ondřej Soukup, Zdeněk Troška, Saskia Burešová, Jaroslav Uhlíř a další.


Do soutěže během nominačního a základního kola přišlo 309 715 hlasů, přičemž nejúspěšnější byly hity zpěváků Karla Gotta (15), Heleny Vondráčkové (9), Hany Zagorové (7) a skupiny Olympic (6).

Nejúspěšnějším hitmakerem pak byl Karel Svoboda (11). V pořadu zaznělo 63 skladeb, které obdržely nejvíce divácké podpory a do finále se probojovala šestice následujících písní: Discopříběh, Holky z naší školky, Holubí dům, Můj čas, Stín katedrál a Tančíš sama.


Z hitů porevoluční éry diváci do finále vybrali pouze skladbu Petra Muka – Tančíš sama, všechny ostatní finálové hity vznikly v éře 60. – 80. let minulého století. Která z uvedených písní bude vyhlášena Nejoblíbenějším českým hitem diváků TV Barrandov, se ukáže v přímém přenosu finále v pondělí 12. prosince 2011 ve 20 hodin.

Foto: TV Barrandov