Show Jana Krause – Tereza Bebarová, Karlos Vémola a Jan Šroubek

Herečka Tereza Bebarová, zápasník MMA Karlos Vémola a neurolog Jan Šroubek se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 9. září ve 21.35 hodin na Primě.

Tereza Bebarová – herečka a moderátorka. „Když se cokoli přežene do absurdna a nedodržuje se ta zdravá střední cesta, je to špatně. Odmítala jsem kdysi pečení s tím, že je to nezdravé. Uvědomila jsem si ale, že to o tom vůbec není. Je to o hlavě, o tom, jak jsem na tom se stresem a jestli jsem šťastná. To, jestli si k tomu dám jednu buchtu navíc, není podstatný,“ říká herečka Tereza Bebarová, jejíž popularita výrazně stoupla poté, co loni moderovala reality show, v níž se pekly právě buchty a jiné moučníky. Předtím ji televizní diváci znali především jako Ukrajinku Světlanu, když deset let hrála v nekonečném seriálu, v němž však letos k velkému překvapení skončila. „Dodnes si někteří diváci myslí, že jsem Ukrajinka. Mate to i Ukrajinky v Česku. Často na mě začnou plynně mluvit, a já jim vysvětluji, že neumím. Ale všechny mi moc drží palce. A je to od nich moc milé, že se se mnou ztotožňují,“ vypráví Bebarová o tom, jak dokáže herci zamotat role i skutečný život. Kromě televize je Bebarová známá i jako dabérka a divadelní herečka – je členkou souboru Divadla na Vinohradech.

Karlos Vémola – zápasník MMA. Na svůj instagramový účet s téměř 250 tisíci followery před pár dny Karlos Vémola napsal: „Jen naši blízcí ví, jak to mezi námi opravdu bylo, a já se k našemu rozchodu dál nebudu nikomu vyjadřovat. Na rozdíl od partnerky já na matku své dcery žádnou špínu zveřejňovat nikdy nebudu, o údajných nevěrách apod. Všechno jednou bohužel končí, byla to vše moje vina, i když jsme v tom byli dva. Odteď se budu jen soustředit na Lili, zápasnickou kariéru, a ať jsme s Lelou Ceterovou co nejrozumnější rodiče.“ Pár se rozešel! Ve stínu této události poněkud zůstává jiná informace – to, že je Vémola jednou z mála našich veřejně známých osobností, která se přiznala k tomu, že prodělala nemoc covid-19. Nikdo se nemusí obávat, do křesla k Janu Krausovi usedne po absolvování všech potřebných lékařských testů. Samozřejmě s negativními výsledky.

Jan Šroubek – neurolog a neurochirurg. Působí v pražské Nemocnici Na Homolce a patří mezi největší experty na operace mozku u nás. Do jeho portfolia patří i poměrně raritní mozkové bypassy. A protože jde o operace, které se dělají tak pětkrát do roka, chce si před každou z nich zákrok vyzkoušet. „Koupím si kuřecí křídla, vyjmu z nich brachiální tepnu a na ní si zkouším šití. Vezmu cévu, udělám do ní otvor a do ní našiju tu druhou. Jsou to milimetrové cévy odpovídající rozměrům mozkového bypassu. Když si to vyzkouším den dva před zákrokem, dostanu to lépe do ruky,“ překvapuje netradiční tréninkovou metodou Šroubek. I když operuje nejdůležitější lidský orgán, dokáže známý neurochirurg svou profesi vnímat s nadhledem: „Je to řemeslo. Musíte mít dostatečnou inteligenci, abyste pochopili spoustu věcí, ale zároveň byste měl být řemeslně zdatný. Chirurgie by se měla učit od začátku. Lidi by měli pracovat se dřevem, něco vyřezávat, aby si ruce zvykly. Měli by se učit zaměstnávat i nedominantní ruku, například krájet chleba levou rukou.“

 

Foto: TV Prima