Show Jana Krause – Milan Kňažko, Martina Adamcová a Petr Lom

Slovenský herec a politik Milan Kňažko, nejen herečka Martina Adamcová a režisér Petr Lom se představí v populární Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 14. března ve 22.15 hodin na Primě.


Milan Kňažko – slovenský herec a politik, který kandiduje na post prezidenta Slovenské republiky.

Martina Adamcová – herečka, moderátorka a producentka. Momentálně žije a pracuje v Kanadě. U nás ji diváci znají například z filmů Tankový prapor nebo Playgirls.

Petr Lom – režisér a producent, který slibnou kariéru na Harvardu vyměnil za kameru. Čechokanaďan Petr Lom se čas od času zastaví v Praze, kde se narodil. Momentálně je tu na festivalu Jeden svět, kde představil svůj nejnovější dokument. Roztomilá čeština se silným anglickým přízvukem a vzhled seveřana – to je muž, který přijel do Prahy se svým nejnovějším filmem Ana Ana. „Je to film o čtyřech Egypťankách, které ve filmu vyprávějí o svých snech, o tom, co by chtěly nebo nechtěly zažít, popisují svůj život, zamýšlejí se nad ním,“ vypráví Petr o filmu. Není to tak dlouho, co měl »našlápnuto« na kariéru na prestižním Harvardu: „Já jsem vyučoval politickou filozofii a trochu mě to přestalo bavit. Nebavilo mě pořád sedět na univerzitě v knihovně a dělat jenom tu politickou teorii,“ vysvětluje, proč vyměnil univerzitu za kameru. Petr žil v Kanadě, v Aténách, nyní žije v Holandsku. „Jsem Čech i Kanaďan, mám obě občanství, ale žil jsem už na tolika místech, že se necítím doma nikde. Nebo naopak všude? Nevím, já to neřeším.“ Jako dokumentarista se zviditelnil natáčením příběhů unášených žen v Kyrgyzstánu, nebo natáčením života menšiny Ujgurů v Číně. „Byl jsem v Kyrgyzstánu pět měsíců pracovně, dělal jsem výzkum o islamismu a extremismu, ten tam, podotýkám, neexistoval. Pár pohovorů s případnými extremisty jsem přece jen zkusil a jednou jsem se při návštěvě a povídání v kuchyni zeptal jedné ženy: ,Jak jste poznala svého manžela?ʻ A ona: ,On mě ukradl.ʻ Tak mi připadalo, že to je velice zajímavé téma. Vzhledem k tomu, že čtyřicet procent manželek je v té zemi unesených, divil jsem se, že to není důležité pro organizace zabývající se lidskými právy,“ vysvětluje, jak snímek vznikl.

Foto: TV Prima