Seriálové hvězdy vyměnily kameru za volejbalovou síť!

Herci z primáckých seriálů Cesty domů a Obchoďák se postavili proti sobě. Ne před kamerou, ale na charitativním volejbalovém turnaji Celebrity Beach Cup 2012, který se konal v neděli v pražských Žlutých lázních.


Turnaj organizovala už potřetí modelka Hanka Mašlíková, která je velká milovnice beach volejbalu. „Proto mě napadlo propojit svět volejbalu a svět showbusinessu a zorganizovat exhibiční turnaj, jehož výtěžek by pomohl dobré věci. A letos jsme se spojili s občanským sdružením Dobrý skutek,“ vysvětlila modelka.
Hanka Mašlíková vyzvala známé tváře z řad herců a zpěváků, aby se postavily po bok profesionálních hráčů a zúčastnily se zábavného »sranda« turnaje. Za Cesty domů přišli akci podpořit Patricie Soukupová, která je v seriálu dcerou svého skutečného otce, herce Pavla Soukupa, a Adam Mišík. Ten hraje v Cestách domů tak trochu sám sebe – studenta a nadějného hudebníka.


Za seriál Obchoďák, který uvidíte na Prima family už zanedlouho, se do turnaje přihlásili Aneta Krejčíková (hraje prodavačku), Barbora Mottlová (asistentka) a Honza Komínek, který má roli poněkud problémového syna jedné z hlavních postav. Každý z herců dostal jako posilu profesionálního volejbalistu, s nímž hrál debl proti další dvojici. Turnaje se zúčastnila i sama organizátorka Hanka Mašlíková a podpořila jej celá řada dalších známých osobností. Například Mirek Šimůnek, který hraje v Cestách domů protivného doktora, zápas moderoval a herečka Lucie Černíková tu zazpívala.


Nechyběla ani patronka občanského sdružení Dobrý skutek – Miss ČR 2003 Lucie Váchová-Křížková, která s sebou vzala i svého téměř čtyřměsíčního synka Davídka. „Hanka letos oslovila naše sdružení a my jsme samozřejmě moc rádi. Vybrali jsme čtyři klienty, mezi které výtěžek rozdělíme. Jsou to děti od dvou a půl do deseti let, které mají různé zdravotní problémy. Z výtěžku této akce pro ně budeme kupovat jeden stůl, na kterém se provádí cvičení Vojtovou metodou, dva zdravotní kočárky a jeden rehabilitační pobyt v Klimkovicích. Tyto pomůcky a pobyt stojí dohromady přes 140 tisíc korun, tak doufám, že získáme finanční prostředky na jejich nákup,“ říkala Lucie.


A jak se dařilo seriálovým hvězdám u sítě? Zatímco kluci Adam Mišík s Honzou Komínkem vypadli poměrně brzy, holky si vedly podstatně lépe a bojovaly jako lvice. Nejdál se probojovala Patricie Soukupová. Se svým spoluhráčem – českým volejbalovým reprezentantem Jiřím Popelkou – skončili původně na čtvrtém místě. „Turnaj vyhrála Hanka Mašlíková, ale své výhry se vzdala. Tak jsme poskočili na třetí místo. Medaili jsem věnovala Jirkovi za to, jakou měl se mnou trpělivost, a cenu od sponzorů – velkou láhev vodky – jsem dala tátovi,“ řekla Patricie.

Foto: TV Prima