Prima Zoom oslavila 5. narozeniny

Tematický kanál Prima Zoom přináší již pět let nejzajímavější dokumentární filmy a seriály ze světa i domova. Ve čtrnácti rozmanitých tematických blocích najdou diváci nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery a ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Celodenní share stanice v roce 2017 byl 1,74 % v CS 15+. Nejúspěšnější měsíce byly leden a listopad (share 1,82 %). Dokumentární kanál sledují převážně mladší muži, share v CS 25–34 let je 2,71 %. V letošním roce uvede Prima Zoom nový český dokument Grygar o životě nejznámějšího českého astronoma a cestovatelskou talkshow Hausbót Petra Horkého.

A na co se diváci dokumentárního kanálu mohou letos ještě těšit? „Pět let je milník, který je třeba oslavit, a my tak učiníme způsobem sobě vlastním: ohňostrojem premiér. Z nabitého jarního programu vybírám například cyklus Síla Hitlerovy propagandy, na který naváže desetidílný Hitlerův kruh zla – jedná se o zbrusu nové tituly z dílny ZDF. Milovníci přírody se mohou těšit na množství novinek od BBC, jako je Yellowstone: Velké tání, Přírodní krásy Divokého západu, a především dech beroucí Modrá planeta II, kterou uvedeme v exkluzivní české premiéře jen několik měsíců po té světové. Kdo se zajímá o historii či záhady, jistě nemine titul Atlantida na dosah, velkolepý dokument v produkci Jamese Camerona. Oblíbená Martyna Wojcziechowská se vrátí v nové řadě seriálu Žena na konci světa a představí nám také Prokletí afrických albínů ve speciálu, který slaví úspěchy na dokumentárních festivalech. Další tvář, která na Prima Zoom nesmí chybět, se objeví mj. v čerstvě dokončeném titulu David Attenborough: Slon jménem Jumbo,“ doplňuje k výročí Pavel Němec, dramaturg Prima Zoom.

Na březen Prima Zoom nachystal ještě dvě velká narozeninová překvapení: celovečerní dokument Grygar o životě nejznámějšího českého astronoma a cestovatelskou talkshow Hausbót Petra Horkého, kterou připravuje autor úspěšného filmu Století Miroslava Zikmunda. Sám Miroslav Zikmund bude jedním z prvních Petrových hostů. Velké dokumentární věci se budou dít i po zbytek roku, další světové osobnosti a původní český titul představíme na podzim.

tabulkyZOOM_2

Nejoblíbenějšími tematickými bloky v roce 2017 podle share v CS 15+ se staly: Volání divočiny, Tajemství Země a vesmíru a Odkaz dávných civilizací. Nejsledovanějším pořadem za poslední tři roky se stal Svět podle Putina, dále bodovaly především přírodovědné pořady a také repríza seriálu o Miroslavu Zikmundovi.

Rostoucí oblibu si také drží server www.prima-zoom.cz, který plnohodnotně doplňuje dokumentární kanál množstvím zajímavých článků, fotografií, videí, reportáží a soutěží. Rekordním měsícem pro web Prima Zoom se stal loňský květen, kdy jej navštívilo 859 688 reálných uživatelů (PC + mobil + tablet). Průměrně za loňský rok web navštívilo 633 094 RU měsíčně. Facebookový profil Prima Zoom sleduje přes 776 000 fanoušků.

tabulkyZOOM_

Prima Zoom začala vysílat 1. února 2013 jako čtvrtý kanál skupiny Prima. V tu dobu se jednalo o jedinou bezplatnou dokumentární stanici v České republice. Úvodní sledovanost i návštěvnost webu www.prima-zoom.cz překonala veškerá očekávání. Prima Zoom je také mediálním partnerem prestižních akcí a organizací, jako jsou např. Nadační fond Neuron na podporu vědy, Czech Press Photo, Zoo Praha či Botanická zahrada hl m. Prahy. V loňském roce začal také vycházet unikátní časopis Prima Zoom pokrývající široké spektrum témat dokumentárního kanálu, který vydává FTV Prima pod obchodní značkou Solootions a je již pátým titulem z edice časopisů FTV Prima.

Programové schéma Prima ZOOM

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3 TV ke dni 11. 1. 2018 a NetMonitor – SPIR – Gemius

Foto: TV Prima