Prima spouští nový komunitní projekt Prima Svět. Pomáhat bude v regionech

Televize Prima představuje nový unikátní projekt Prima Svět. Jeho cílem je pomáhat místním komunitám zatraktivňovat veřejná místa a vytvářet z nich příjemný prostor pro společné setkávání v duchu filozofie „Je Prima být spolu“. V rámci projektu Prima Svět byly dokončeny již dvě pilotní realizace – Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích a zábavně-naučná stezka Prima Zoom v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, které vznikly díky spolupráci s městy a místními komunitami lidí.

Zábavně-naučná stezka Prima ZOOM

„Vizí televize Prima je bavit lidi, a to nejen u televizních obrazovek. Proto přicházíme s novým projektem Prima Svět, kterým chceme oslovit komunity po celé České republice a pomoci jim zatraktivnit veřejná prostranství, kde se budou moci potkávat rodiny a místní obyvatelé. Televize Prima poskytuje nejen finanční a mediální podporu, ale do každého projektu se také zapojí zaměstnanci a spolupracovníci, kteří společně s lokální komunitou budují místo svépomocí,“ uvádí Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Právě tak tomu bylo i u prvních dvou projektů, které vznikaly v průběhu roku a na kterých se vždy podíleli město a místní obyvatelé. Prvním z nich je Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích, pro které byly vyrobeny fotbalové branky, mobiliář, odpadkové koše, posezení u ohně i herní prvky a kde bylo také vynaloženo mnoho práce s úpravou terénu a kotvením jednotlivých prvků. Slavnostního otevření se účastnili zástupci televize v čele s Láďou Hruškou, představitelé města a samozřejmě také místní obyvatelé s dětmi, kteří připili na úspěch společné práce.

Primáčkovo dětské hřiště

Druhým projektem je potom zábavně-naučná stezka Prima Zoom, která vznikla v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy. Jedná se o poutní místo, na kterém se denně schází turisté i místní obyvatelé, s nádherným výhledem na město. V Barokním areálu se nyní nachází několik infopanelů s podrobnými informacemi o bohaté historii místa, mobiliář i dřevěné dětské herní prvky.

Televize Prima se bude podílet na čtyřech projektech ročně. Mezi dalšími chystanými projekty je například renovace dětských oddělení v nemocnicích nebo veřejná odpočívadla.

 

Foto: TV Prima