Výstava leteckých fotografií Mělnicka je k vidění v Kralupech nad Vltavou

Unikátní podhledy na region Mělnicka nabízí výstava leteckých fotografií, která se koná v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou. Výstava probíhá do konce roku v rámci nově chystané knihy Mělnicko z nebe z CBS Nakladatelství. Vstup je zdarma a výstavu lze navštívit každý všední den od 15.30 hodin a o víkendu od 13.30 do 20 hodin.

CBS-Nakladatelsví-výstava Mělnicko (16)

„Na Mělnicku nalezneme celou řadu významných kulturních památek, ale i přírodních krás. Dvě největší řeky Labe a Vltava, se spojují právě pod Mělníkem. Nyní se krásy Mělnicka ukážou díky leteckým fotografiím zcela nově unikátním pohledem shora. Návštěvnici tak uvidí centrum Mělníka, soutok Vltavy a Labe, hrad Kokořín, Kralupy nad Vltavou, zámek Nelahozeves, Dolany nad Vltavou, Veltrusy a další místa. Na výstavu jsou srdečně zváni všichni, kteří mají rádi své okolí a rádi by si jej prohlédli z jiného úhlu,“ říká Blanka Imramovská, obchodní ředitelka vydavatelství CBS.

Výstava se koná v Kralupech nad Vltavou v kulturním domě Vltava, je otevřena od pondělí do pátku od 15.30 – 20 hodin a o víkendu od 13.30 – 20 hodin.  Nainstalována byla 25. října a návštěvníci mají možnost si ji prohlédnout do konce tohoto roku. Jedná se o upoutávku na novou knihu leteckých fotografií Mělnicko z nebe připravovanou CBS Nakladatelstvím.

CBS-Nakladatelsví-výstava Mělnicko (3)

CBS Nakladatelství je známé kromě leteckých knih, také výrobou ručně malovaných map jednotlivých regionů, ale i větších území. Dále se zabývá výrobou fotomap, orientačních plánů a dalších propagačních materiálů, jimž jsou podkladem letecké snímky nebo umělecká práce malířů.

Na knize Mělnicko z nebe CBS Nakladatelství spolupracuje s partnery, což jsou města, obce, školy, organizace a firmy z tohoto regionu. Partneři spoluprací získají hodnotný dárek pro své obyvatele, žáky, zaměstnance, zákazníky a další osoby, kterým chtějí udělat radost poutavou knihou.

Místo konání výstavy: Kulturní dům Vltava, náměstí J. Seiferta 706, Kralupy nad Vltavou

Datum: do 31.12. 2018, PO-PÁ 15:30-20 00, SO-NE 13:30-20:00

Vstupné: zdarma

CBS-Nakladatelsví-výstava Mělnicko (1)

Nová kniha Mělnicko z nebe

Mělnicko nabízí řadu krásných, turisticky zajímavých míst přírodních i historických. Z ptačí perspektivy se tak naskytne pohled na majestátní hrad Kokořín ze 14. století, ležící na ostrohu pískovcové skály nad Kokořínským dolem, který patří k místům v republice nejnavštěvovanějším, renesanční zámek v Nelahozevsi s muzeem Antonína Dvořáka, zámek v Liblicích z roku 1699, zámek v Liběchově se sbírkami Náprstkova muzea a barokní zámek ve Veltrusích, renesanční zámek v okresním městě Mělníku či pozdně gotický chrám sv. Petra a Pavla. Tato kniha však nabízí mnohem více netradičních pohledů na region Mělnicka, včetně řady krásných přírodních míst. Dvě největší řeky Vltava a Labe se spojují právě pod Mělníkem.

Region Mělnicka pohledem z nebe je nyní připravován v podobě nové knihy leteckých fotografií Mělnicko z nebe, která rozšíří řadu knih v edici Česko z nebe. Publikace vyjde na jaře 2019.

Cena: 629,- Kč

K dostání na: www.malovanemapy.com

 

Foto: www.cbs-cesko.cz