Potvora Michaela Petřeková je v ZOO úplně nová a milá

Byla jednou z největších potvor v seriálu ZOO, a teď je její Markéta jako vyměněná. Michaela Petřeková se vítězoslavně vrací do práce jako nová právní posila zoologické zahrady. Všem vytře zrak, a dokonce začne bojovat na správné straně – na straně dobra.

Vyhrála výběrové řízení, porazila Polákovic klan a stala se z ní právní poradkyně v zoo. Markéta Tomečková se vrací, a je trochu jiná. „Užívám si tu změnu, především toho, že se Markéta začala víc projevovat. Scenáristé jí dali prostor, aby ukázala, že je i dobrá právnička, má sebevědomí a je i trochu víc milá,“ popisuje svůj postupný návrat do děje Michaela Petřeková. A nejenže je Markéta jiná povahou, prošla si i změnou vizáže. „V maskérně jsme experimentovaly a myslím, že se to povedlo. Markéta vypadá líp, není tak upjatá…“ Její slova potvrzuje i vrchní maskérka Martina Kalašová. „Postava Markéty si prošla rozchodem – a jak to tak ženy mívají, většinou po takovém zážitku mění svůj zevnějšek. Proto jsme Míše, která hraje Markétu, rozpustily vlasy, začaly je vlnit a postaraly se o výraznější líčení. Hodně ji to rozsvítilo, přestala být přísná a je víc sexy,“ odhaluje proměnu hrdinky maskérka.

Díky tomu, že se postava Markéty dostala do nového prostředí, logicky s tím přicházejí i natáčecí dny s novými kolegy, které herečka rozhodně nešetří. „Hodně se teď zaměřím na starostu v podání Ivana Vodochodského a trochu na Pavla Nečase. Musím říct, že mě to nesmírně baví. Křičím na ně, podávám si je a docela i stírám. Rozhodně se mi před nimi kolena neklepou. Jako herečka si to můžu dovolit. V soukromí jsem spíš tišší a klidnější.“ A nezůstane jen u těchto dvou, osud jí do cesty přivede třeba Richarda Genzera nebo Davida Gránského. „Čekají mě moc hezké natáčecí dny a na Geňu se obzvlášť těším.“ To, že se Michaela Petřeková opět objevuje na obrazovkách, diváci vítají a herečka sklízí jen samé milé ohlasy. „Fanoušci ZOO mi píšou, že jsou rádi, že je Markéta zpátky a zase to tam trochu rozvíří.“

 

Foto: TV Prima