Pekelná výzva (9. díl): Třináct případů majora Zemana?

Pět hráčů, šest soutěžních kol a ve finále možná odměna až sto tisíc korun. Než se k ní však hráči dostanou, budou se muset odvážit až za hranice myslitelného. Kdo z nich nejúspěšněji projde peklem a jakou odměnu vytěží z boje sám se sebou?


Účast v Pekelné výzvě si žádá pořádnou dávku odvahy. Tu soutěžící museli prokázat už při castingu, ještě větší porci ze sebe ale musí vydat v televizním studiu. V devátém díle Pekelné výzvy se o to pokusí Martin, Jakub, Josef, Veronika a Martin číslo dvě. Než se však začne hrát, musí hráči trochu poznat jeden druhého. A to formou krátkého netradičního dotazníku. Dozvíte se tak, kdo z nich coby vyučený kuchař je schopný plivnout hostovi do jídla, jak se podpaluje dům nebo kdo si zahrál ve filmu po boku velkých hollywoodských hvězd.


Hned poté můžeme do prvního kola. Otázky jsou jednoduché, odpovědi jednoslovné a začínající písmenem R. Má to však jeden háček. Ke každé odpovědi se soutěžící musejí přihlásit. Když to udělají a zmáčknou bzučák, ten jim dá elektrický impuls, respektive několik impulsů. Ty brzy postihnou zdá se i mozek. Nebo jak jinak si vysvětlit, že druh pikantní majonézové omáčky se podle Martina jmenuje ragú?


Protože jsme v Pekelné výzvě, bolest se neléčí, ale přebíjí ještě větší bolestí. A není nad utrpení, které si soutěžící způsobí sami, myslí si štáb a naservíruje jim k tomu potřebné vybavení. Divte se, že v takovou chvíli není čas přemýšlet na otázkami typu: na který den připadl loni Silvestr. A vědět, která slavná Mozartova opera měla premiéru v Praze? Kdepak!


A bolet bude soutěžící i třetí kolo. Jen trochu jinak, protože tentokrát si s nimi pohrají profesionálové. Odpovědi budou číselné, ale jak se záhy ukáže, bude to snad ještě větší problém než hledat pro odpověď správná slova. Hráči si totiž myslí, že bylo třináct případů Majora Zemana, že mléčný chrup člověka má patnáct zubů nebo že čtverec o straně devět metrů má plochu tři metry čtvereční!


Protože modřin už mají soutěžící dost, ve čtvrtém kole je čas na odměnu. A taková gastronomická odměna z exkluzivních vepřových specialit, panečku! Někteří se ale netváří, že by rádi měli plnou pusu, naopak. Jenže pokud chtějí vyhrát, musí jíst. A musí taky pít, to aby měli zásoby do kola posledního. Martin zřejmě jídlo miluje, jak jinak si totiž vysvětlit, že při pohledu na vepřové dobrůtky nedokáže myslet na nic jiného a už vůbec ne na jméno prvního českého kosmonauta! Bez zaváhání totiž odvětí, že to „byl přece Gagarin“.
Poslední kolo je pak už tradičně o boji nejtěžším – totiž sám se sebou. Jak si vítěz po všem, co dnes podstoupil, poradí s posledními pěti otázkami? Kolik peněz si odnese a kolik bude muset vhodit do pekelného ohně? Dívejte se ve čtvrtek ve 20.15 hodin na Prima Cool.

Foto: TV Prima